Afyon Beşir Derneği

Afyon Beşir Derneği

İslam yeryüzüne barış getirmek için indirilmiş bir dindir. Yoksula ve fakire yardım etmenin önemine İslam dini kadar değinen bir din olmamıştır. Öyle ki yoksulluların ve fakirlerin halinden anlayacağımız mübarek bir ay olan Ramazan ayı Müslümanlar için 11 ayın sultanıdır. Afyon Beşir Derneği olarak iftar sofralarına bir tabak sıcak yemek koymak için yardım kampanyalarımızı esirgemiyoruz.

Allah rızasını kazanmak için yapılacak her iyilik İslam dininin güzel davranışlarındandır. Bizler iyiliği kalbimizde hissetmek için yoksullara elimizden geldiğince yardım yapıyoruz. Eğitim, sağlık, gıda yardımları ile her insanın ihtiyacına koşuyoruz. Siz de ülkemizde ve dünyada açlıkla, sefaletle sınanan kardeşlerimizin elinden tutabilir, zor günlerinde destek olabilirsiniz.

Beşir Derneği Nerelerde Faaliyet Gösteriyor?

Afyon Beşir Derneği ile birlikte Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteriyoruz. Türkiye’nin her şehrinde, ilçelerinde, köylerinde, ıssız yerlerde yaşamak zorunda kalmış sesini duyuramayan her garibana ulaşmak için çalışıyoruz. Ramazan ayında orucunu açtıktan sonra yiyecek yemeği olmayanlara, çocuğunun tedavisini karşılayacak maddi gücü olmayan her aileye elimizi uzatıyoruz.

Bugün dünyada 28 milyon çocuk mülteci konumunda. Mülteci çocukların duygusal, fiziksel ve bedensel gelişimlerinin sağlanması için ne eğitim imkanları ne de sağlık imkanları var. Su kuyusu olmayan, içecek suya ulaşamayan milyonlarca insan var. Savaşta annesini kaybeden, çocuğunu kaybeden, kimsesiz kalmış binlerce insan var. Biz çıktığımız bu yolda dünyadaki her insana elimiz uzatıyor, Müslüman kardeşlerimizin gördükleri zulümlerde yalnız olmadığını gösteriyoruz.

Ülkemizin her yerinde faaliyet veriyor, dünyanın 55 ülkesinde yardıma ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım eli uzatıyoruz. Beşir Derneği olarak eğitim, sağlık, gıda, sadaka, kurban bağışlarınızla ülkemizin her yerinde ve dünyanın 55 ülkesinde ihtiyaç sahiplerine yardım ediyoruz. Gelin el ele verip, İslam’ın buyurduğu iyiliği kalplerimizde hissederek kimseyi çaresiz bırakmayalım.

Beşir Derneği Yardım Kampanyaları Nelerdir?

Afyon Beşir Derneği ile birlikte Türkiye’nin her yerinde yardım kampanyaları düzenliyoruz. Türkiye’de ve dünyada yardıma ihtiyacı olan milyonlarca insan olduğunu hepimiz biliyoruz. Bizler için ulaşmanın çok kolay olduğu içecek suya ulaşamayan kardeşlerimiz için su kuyusu kampanyası düzenliyoruz. Gelin hep birlikte bir damla suya ihtiyacı olan kardeşlerimiz için elimizden geleni yapalı m

Beşir Derneği Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Afyon Beşir Derneği ve Türkiye’nin her yerinde faaliyetlerimiz devam ederken mübarek günlerde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurban bağışı yaparak evlerine et girmeyen aile kalmasın diye siz de el uzatabilirsiniz. Kurban bağışlarınızı internet üzerinden ya da bizlerle iletişime geçerek yapabilirsiniz. Bağışladığınız kurbanlarla yoksul ve fakir insanların evlerinde et pişiyor, birlik ve beraberlik duygusunu hep birlikte hissediyoruz.

Beşir Derneği Ramazan Kampanyaları Nelerdir?

Ramazan Müslümanların dayanışma içinde olduğu, birliğin ve beraberliğin en çok hissedildiği mübarek aydır. Ramazan soframızdan çeşit çeşit yemekleri eksik etmiyorken iftarını kuru ekmekle açan aileleri düşünmek her Müslümanın görevidir. Ramazan ayında ramazan paketi göndererek iftar sofralarına bir tabak yemek de siz koyabilirsiniz. İftar kampanyamız ile bir ailenin iftar yemeğinin karşılayabilirsiniz. Ramazan ayında fakir ve yoksul Müslüman kardeşlerimizle el ele verelim diye sizlerden gelen yardımların hayırlarına vesile oluyoruz.

Online bağış yapmak için tıklayın