Afrika’ya Yardım SMS’le

Afrika’ya Yardım SMS’le

Afrika’ya Yardım; Afrika ülkelerine yardım dünyanın birçok dönemlerinde açlık ve kıtlıkla mücadele etmiş bir ülkedir ve hala da mücadele etmeye devam etmektedir dünyada her yıl 100 binlerce Afrika insanı açlık ve kıtlıkla mücadele ederek yitirmektedirler. Temiz gıda temiz su bu tarz şeyleri ulaşamamaktan kaynaklı olarak yaşamlarını idame ettirmeye çalışmakta olan Afrika insanları temiz suya ulaşabilmek için kilometrelerce ötede bulunan tehlikeli yollarla kaplı Yerlerden geçmek durumundadırlar Afrika’ya yardım amaçlı Türkiye dâhil birçok ülkeden yardım amacında bulunmak isteyen insanlar vardır ve bu insanlar Afrika insanlarına yardım için su kuyuları alt yapı çalışmaları gibi olanaklar sağlamaktadırlar.

Afrika’ya yardım amaçlı birçok kuruluş vakıf ve dernek bulunmaktadır. Bu dernekler orada yaşayan insanlara gıda yiyecek ve temiz su imkânı sağlamak için çabalamaktadırlar.

Afrika’ya Yardım Etmek İster Misiniz?

Afrika’ya Yardım; Afrika’ya yardım etmek istiyorsanız bunun için birçok kanal ve kuruluş bulunmaktadır örneğin bir derneğe ya da resmi kuruma gittiğiniz de sadece Afrika’ya yardım etmek istiyorum demeniz yeterli bulunmakta ve yapacağınız bağışı o dernek aracılığı ile yapabilmektesiniz. Diğer seçenek ise televizyon ve kanallarda görülen SMS ile yapılan bağışlar Afrika’ya giden yardım tırları için sizin yapmış olduğunuz bağışlar sayesinde yapılan gıda temizlik gibi malzemeler temiz giysi gibi malzemeler yapmış olduğunuz yardımlar sayesinde gitmektedir.

Sizin atmış olduğunuz ufak bir SMS ile oradaki insanların hayatına dokunmuş olacaksınız ve bu sayede duyarsız kalmayarak o insanlara yardım ederek hayatlarını bir şekilde idame ettirmeye çabalamalarına yardımcı olacaksınız. En çok yapılan yardımlar genellikle SMS internet üzerinden yapılan bağışlar para yardımları ya da su kuyuları açmak da görevli olan kuruluşlar sizin adınıza su kuyuları açabilmektedir.

Afrika kıtasının verimsiz topraklarından kaynaklı olarak büyük bir çoğunluğu büyük bir bölümünün çöllerle kaplı olmasından dolayı verimsiz tarla ve tarım arazileri oluşmakta ve potansiyel olan tarım arazileri imkân yetersiz imkânsızlıklardan dolayı kullanamadığından dolayı topraklar çoraklaşıp eriyip gitmektedir. Bunun en temel sebebi insanların o toprakları elverişsiz imkânlardan dolayı işleyememesi ve Afrika kıtasının büyük bir çoğunluğunun çöller ile kaplı olmasından dolayıdır.

Afrika’ya yapılan yardımlar sayesinde o bölgede yaşayan yerli halka Yapılan yardımları örneklerle açıklayacağız.

 

Afrika’ya Yardım

Afrika’ya Yardım; Afrika’ya yardım amacı ile ve Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte satın almış olduğunuz kurbanları ve bu kurbanların ücretlerini Afrika ülkesindeki insanlar için bağışlayabilmekte ve Afrika’ya kurban yardımı yapılabilmektedir sıcak bir iklime sahip olmasından dolayı çok büyük kulaklıklar yaşamakta olan Afrika ülkesi su kaynaklı olarak büyük problemler yaşamaktadır suya temiz suya ulaşamamalarından dolayı birçok hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalan Afrika Kıtasında yapılabilecek belki de en önemli yardım su kuyularının açılması temiz suya ulaşılmasının sağlanması olabilir. 

Ya da Afrika’da gönüllülük esaslı çalışan programlardan projelere dâhil olup yerinde giderek görerek o ülkenin insanlarına yardım eli uzatabilirsiniz. Öncelikle nasıl bir gönüllülük işi yapmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin mesleğinizle ilgili alanlarda bir doktor hemşire gibi sağlık alanında çalışan biri iseniz oradaki insanların en çok size ihtiyacı vardır sağlıksız ve yetersiz beslenmeden dolayı ortaya çıkabilecek yâda temiz suyun kullanılamadığından dolayı çıkan hastalıklar ile o insanlara yardım edebilirsiniz ya da ziraatla uğraşıyorsunuz oradaki arazi tarım alanları tespit edip tarıma elverişli ortamlar oluşturulabilir mi toprak yapısı ne tarz bitki ve meyveler yetişebilir bunun eğitimini yöre halkına öğretebilirsiniz ve yahut öğretmenlik mesleğine sahip iseniz kendi alanınızla ilgili okullarda eğitmenlik yapabilirsiniz.