Afrika’ya Yardım Site

Afrika’ya Yardım Site

Afrika, sert coğrafyaya sahip, dünya üzerindeki büyük kıtalar arasındadır. Afrika kıtasında 54 ülke bulunmaktadır ve iki milyara yakın kişi yaşamaktadır. Sert coğrafyası nedeniyle Afrika ülkesi her zaman ekonomik anlamda zorluklar yaşayan bir kıta olmuştur. Açlık sınırında yaşayan insanların, o sert iklime karşı vücudu dayanmayan insanların olduğunu bilindiği kıtadır. Afrika, çoğunluğunu çöllerden oluşturmuş ve akarsu kaynağı kısıtlı olduğu için birçok bölgesinde susuz kalmış ve susuzluktan ölen ve hastalanan kişi sayısı çok üzücüdür ki fazladır. Dünya üzerinde en çok yardım edilen kıta

Afrika’ya Yardım Yapan Dernekler

Bu dernekler her zaman olmuştur ki, daha birçok yardımlara muhtaçtır. Halen açlık, susuzluk, hastalık, virüs, ekonomik sıkıntı ve insanların refah düzeyleri iyileşmiş durumda değildir. Orada çok farklı bir yaşam vardır. Ve her ne kadar haberlerden ve internet üzerinden sürekli takip edilse de Afrika kıtasına gitmeden o yaşamı görmeden o insanların ne çektiğini bilemeyiz hiçbir zaman. Eğer Afrika’ya gitmek ve yardımlarda bulunmak isterseniz bu konuda Dünya üzerinde birçok yardımları bulunan, amacı sadece insani yardım olan, Beşir Derneği’nin sitesine girerek, faaliyetlerini özellikle Afrika’ya Yardım Konusunda ki faaliyetlerini inceleyebilirsiniz. Böyle bir girişimde bulunmak isterseniz Beşir Derneğine yardım edebilir ve faaliyetlerine katılabilirsiniz. Beşir derneği, bağış yapmak isteyenlerin tek güvenli adresi durumundadır. Onlarca kişinin bağışlarıyla öyle güzel umutlara imza atmaktadırlar ki, bu umutlarda sizin paylarınızın olması bir kere gelinen bu dünya da işleyeceğiniz en iyi sevap olacaktır.

Beşir derneği, Afrika kıtası için bir çok faaliyet yürütmekte ve bu faaliyetlerden bazıları, su kuyusu açtırma, kurban bağışı yapma, Afrikalı çocuklar için yiyecek ve içecek yardımları, kılık kıyafet ve eğitim gereçleri, barınma, yetim yardımı, afet yardımları, sağlık için gerekli ekipmanların üzerine birçok yardım edilmektedir. Sizlerde ister para ile yardım yaparak veya taksit imkanı ile de bağışta bulunabilirsiniz. Böylesi güzel yürütülen projeleri desteklemiş ve oradaki hayatlara dokunmuş olursunuz.

Beşir derneği Afrika Yardımları 

 Dünya üzerinde sayılı olabilecek böyle güzel amaçlara hizmet eden dernekler arasındadır, Afrika’ya yardım konusunda çok ince ayrıntısına kadar düşünülerek faaliyet yürüten Beşir derneği, kurban bağışlarını isteyen kişilerin buralara götürülmesi ve Afrika da su kuyusu açtırma yapma gibi ciddi ve insanın içini ısıtan bu projeler sizlerin yardımları ile daha da çoğalmalı ve Afrika kıtasına yardımlar çoğaltılarak bir nebze de olsa oradaki insanların ihtiyaçları giderilebilir. Afrika, öyle sert bir iklime sahiptir ki çöl hayatı insanların hem orada yaşama alanlarını kısıtlamış hem de tarım gibi faaliyetleri zorlaştırmıştır. Fakat Afrika zengin madenlere sahip olması onun sömürülmesine neden olmuş ve geçmiş tarihine bakıldığında hiç te güzel olmayan şeyler ile karşılaşmış ve adeta zorlukların ülkesi olmuştur. Değerli, gümüş, mücevher gibi şeylerin oradaki ocaklardan çıkartılarak işlenmesi üzerine çok fazla sömürülmüş ve işkence görmüş bir kıtadır. Özellikle Avrupalı ülkeler Afrika kıtasında fazlaca sömürge yaparak kullanmışlar, insanları köle gibi kullanarak işkencelerle ve ya kaçırılan çocuklar köle gibi çalıştırılarak büyük eziyetler görmüşler ve zulüm denilecek nitelikte şeyler yaşamıştır. 

Afrika kıtası, yokluklar kıtası olması, özellikle yeme ve barınma gibi ihtiyaçların fazlaca olduğu kıta olması bu kıtada yardımların yapılmasına vesile olmuş ve bu konuda Beşir derneği en güvenebileceğiniz ve paranızı doğru yere yatıracağınız en doğru adrestir. Beşir derneğinin hiçbir kamu yararına olmayan ve insanları tüm ihtiyaçlarına göre yardımlar yapıp bunun için çırpınan bir dernek olduğunu bilmek böyle faaliyetlerin yürütüldüğünü bilmek inanılmaz güzel bir duygu.