Afrika’ya Kurban Bağışı

Afrika’ya Kurban Bağışı

Beşir Derneği, dünya çapında açlıkla mücadelede uluslararası bir yardım kuruluşu olarak kabul edilmektedir. Şu anda Afrika'da 20'den fazla ülkede çalışıyoruz. Afrika’ya Kurban Bağışı yapan bağışçılarımız sayesinde, muhtaçlara et desteği, güvenli suya erişim ve açlığa sürdürülebilir çözümler sunarken yetersiz beslenen çocukların hayatlarını kurtarıyoruz.

Afrika'daki Yoksulluk Ve Açlık Gerçekleri

  • Sahra-altı Afrika, aşırı yoksulluk içinde yaşayan en fazla insanın yaşadığı bölgedir ve 413 milyon kişi günde 1 dolardan daha az bir parayla yaşamaya çalışmaktadır.
  • Sahra-altı Afrika'da 319 milyon insan, gelişmiş güvenilir içme suyu kaynaklarına erişememektedir.
  • Sahra altı Afrika'da 239,1 milyon insan 2018'de yetersiz beslenme sonucu hayatını kaybetti.
  • Afrika, 513,8 milyon insanın açlıkla karşılaştığı Asya'dan sonra en çok beslenmemiş insan sayısına sahiptir. Bu büyük ölçüde Asya'nın geniş nüfus büyüklüğünden kaynaklanmaktadır.
  • Yetersiz beslenme, fiziksel ve zihinsel gelişimde gecikmelere ve bozukluklara yol açtı. Buda Sahra altı Afrika'da en yüksek bebek ölüm oranlarının önemli bir nedenidir.
  • Sahra altı Afrika nüfusunun% 22.8'i yetersiz beslenmekte olup, dünyadaki tüm bölgelerin en yüksek açlık seviyesindedir.
  • Dünyada ise yaklaşık 690 milyon yetersiz beslenen insan var.
  • Son 25 yılın en kötü açlık krizlerinden biri, 2011 / 12'de Doğu Afrika'daki kıtlıktı. Savaşın parçaladığı Somali'de, beş yaşın altındaki 133.000 çocuk da dâhil olmak üzere 260.000 kişi açlıktan hayatını kaybetti.

Açlığın Etkisi

Besleyici gıdalara erişim eksikliği çocuklar, aileler ve tüm topluluklar için gerçekten derinden yara vericidir. Çatışmadan sonra ailesini desteklemeye çalışan cesur bir genç çocuk olan 13 yaşındaki Keynyang'ın hikâyesi, Güney Sudan'daki evlerinden kaçmaya zorlanarak başladı. Parası ve yemeği olmayan ailesi yaprak yiyerek hayatta kalmaya çalışıyor.

Afrika'daki Yoksulluk Ve Açlığa Çözümler

Açlığın en ölümcül formundan mustarip olan çocuklara hayat kurtarıcı tedavi ve takviye sağlayan Afrika’ya Kurban Bağışı: akut yetersiz beslenmenin önüne geçerek, ihtiyacı olan çocuklara daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor.

Beşir Derneği olarak başlattığımız gıda güvenliği ve geçim programlarımız, savunmasız topluluklara gıda, gelir ve pazarlara erişimi iyileştirmeleri için güç vermeyi amaçlamaktadır. Küçük ölçekli çiftçilerin üretimini artırmak ve ürünlerini güvenli bir şekilde saklamaları için insanları bilinçlendirici projeler geliştiriyoruz.

İnsani acil durumlarda, krizdeki ailelerin yiyecek satın almalarına ve yerel pazarları desteklemelerine yardımcı olurken, aynı zamanda Afrika Kurban Bağışı yaparak her yıl 50 ülkede hayat kurtaran programlarla 21 milyondan fazla kişiye ulaşıyoruz.

Hayat Kurtarmaya Yardımcı Olabilirsiniz

Sizin gibi insanların cömert desteğiyle, Beşir Derneği Gönüllülerimiz hayat kurtarmaya yardımcı oluyor ve yetersiz beslenen çocuklara hayat kurtarıcı tedavi sağlıyor.

2017'de 28'i Afrika’ya Kurban bağışı olmak üzere 37 ülkede yardımlar gerçekleştirdik. 

Bu ülkeler: Afganistan, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Cibuti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gine, Haiti, Irak, Kenya, Lesoto, Liberya, Libya, Madagaskar, Malavi, Mali, Moritanya, Mozambik, Myanmar, Nijer, Nijerya, Kuzey Kore, Pakistan, Sierra Leone, Somali, Güney Sudan, Sudan, Svaziland, Suriye, Uganda, Yemen ve Zimbabve

Birlikte, çocukların yaşadığı açlık trajedisinin daha da ileriye gitmemesi için acil önlemler alabiliriz. Şimdi çocukların hayatta kalmaları için harekete geçme ve yardım etme zamanı. Afrika’ya Kurban Bağışı için www.besir.org.tr adresinden bizlere ulaşabilir, bağışlarınızı en çok ihtiyacı olanlarla paylaşabilirsiniz.