Afrikaya Göndermek İçin Kurban Bağışı

Afrikaya Göndermek İçin Kurban Bağışı

Kurban Kesmek Neden Önemlidir?

Kurban kesmek dinimizce çok önemlidir çünkü kurban, Allah ile yakınlık kurmak demektir. Allah, gerçek Müslüman fakirin halinden anlayan, ona sahip çıkan, onu koruyan, kollayandır derken her anlamda bunun önemini belirtmiştir.  Özellikle kurban kesildiği zaman bunu maddi durumu yerinde olmayıp kurban kesemeyen komşularımızla paylaşabiliriz. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)  komşusu aç iken tok yatan bizden değildir diyerek paylaşmanın önemini çok güzel bir şekilde ifade etmiştir. Afrika’ya göndermek için kurban bağışı yapabiliriz. Kurban kesmek önemli çünkü kurban kesildiğinde önemli olan akan kan ya da buzdolabına koyduğumuz etler değildir. Esas asıl olan onu paylaşabilmek, fakirin yanında olabilmek, ona desteğimizi ve kardeş olduğumuz duygusunu aşılayabilmektir. Biraz olsun halinden anlayabilmek ve halimize şükür edebilmek için mutlaka kestiğimiz kurbanlardan o insanlara da ayırmalıyız. Rabbimiz hac suresinde de bundan bahsetmiştir; kurban kestiğimiz zaman onu paylaşmamızı, kurban etini isteyenlere de çekindiği için isteyemeyenlerle de mutlaka paylaşmamızı istemiştir. Tabi kendiniz de yiyin diyerek paylaşmanın verdiği bereketi de arttırmıştır.

Kendim Kurban Keserek Bağış İşlemi Yapabilir Miyim?

Yurt dışında herhangi bir ülkeye gönderilen kurban bağışları ile de hem kurban ibadetinizi gerçekleştirebilir, hem de Afrikaya göndermek için kurban bağışları ile oradaki yardıma muhtaç insanlara bir lokma olsun yardım eli uzatabilir ve böylece büyük bir şekilde hayır dualarını alabilirsiniz. Beşir derneği olarak oluşturduğumuz kardeş Payı sistemi ile yurt dışındaki bazı ülkeler ile Afrika’ya göndermek için kurban bağışı sistemi en titiz ve düzenli bir şekilde tarafımızca yürütülmektedir. Siz değerli bağışçılarımız Beşir Derneğinin hesabına kurban ücretini yatırdıktan sonra ilk olarak kişinin vekaletinin alınması ile başlanır. Kurban sahibinin vekaleti alındıktan sonra kurban kesilir ve geri kalan parçalanma ve paylaştırma işlemleri için tek tek her adımda bilgilendirilirsiniz. Telefonunuza gelecek kısa sms ler ile kurbanınızın kesildiği, nerede kesildiği ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Gerekirse Beşir Derneğinin kendi sitesinin üzerine kurduğu otomasyon sistemi ile eski bağışlarınız da burada görünecek ve kolaylıkla takip edilebilecektir.

2020 İçin Kurban Bayramı Planı Nasıldır?

Bu yıl ortaya çıkan Covid- 19 sebebi ile yurt dışı yasaklarının ortaya çıkması ile beraber, yurtdışına çıkış yasağı gibi önemli durumlar haricinde her şey her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt içi ve yurt dışında Beşir Derneği olarak devam edecektir. Covid-19 engeli olmaz ise siz kıymetli bağışçılarımız sayesinde Afrikaya göndermek için kurban bağışı toplanarak o topraklarda dağıtılmak üzere yola çıkmaktadır. Gönül birliğimiz olan diğer ülkelerdeki kardeş halklara kurban bağışı ile birçok kurban eti dağıtılacak ve buralardaki yoksul halktan en azından bazılarının evinde bir süre de olsa mutlu anlar yaşanacaktır.

Beşir Derneği olarak eğer covid engeli kurban bayramında da devam ederse kurban bağışçılarımızın kurban kesim işlemleri ülkemizin sınırları dâhilinde gerçekleştirilecektir. Her türlü hijyenik ve sağlıklı şartlarda kesilen kurbanları hemen ihtiyaç sahiplerine eşit bir şekilde pay etmekte ve bir kucak dolusu mutluluk götürmekteyiz.

Kurban Bağışı Yapıldıktan Sonraki Süreç Nasıl Olacak?

Afrika’ya göndermek için kurban bağışında ise durum şu şekildedir; kurban, kişinin maddi durumu ile ilgilidir. Dolayısıyla Beşir Derneğine bağış yaptıktan sonra bizim için kurbanınız emanettir ve emanet yerine ulaşıncaya kadar büyük bir titizlikle çalışırız.  Öncelikle kurban sahibinden vekalet alınır ve kurban kesildikten sonra her adım için ilgili kişinin telefonuna bilgi mesajları gönderilir. Fotoğraf ve video çekimleri de eklenerek sürecin tamamlanması ile ilgili bilgilendirme yapılır.