Afrika’ya Fitre Verilir Mi?

Afrika’ya Fitre Verilir Mi?

Afrika’ya Fitre Verilir Mi? Afrika yıllardır bölge içerisinde ki kuraklık ve açlık sebebiyle insanların yaşam mücadelesine zorluklar içerisin de devam ettirdiği bir ülkedir. Afrika'nın gıda, su, salgın hastalıklar sebebiyle birçok problemi bulunmaktadır. Onlara uzatılan yardım eli ile birazcık da olsa, bir nebze de olsa yüzlerinin gülmesi sağlatılmaktadır. İnsani krizle birlikte iç savaşın da ülkeye getirdiği zorluklar ülke halkının yaşama tutunma çabasını da zorlaştırmaktadır. Geride kalmış yardıma muhtaç birçok mazlum insan ile yıllardır dikkat çeken Afrika içerisin de aynı zaman da birçok Müslüman kardeşlerimize de barındırmaktadır. Kur’an-ı Kerim'de insanlara yardım etmeyi, yardım edebilecek maddi konumdaysak eğer ki yardım içerisin de olmamız gerektiği buyurulmaktadır. Burada bizlerin de onlara riayet etmemiz, onlara yardım etmemiz borçtur. Beşir Derneği bu konuda birçok proje, birçok faaliyet ve aynı zaman da kampanyalar ile Afrika'da bulunan yardıma muhtaç, masum insanlara gözü yaşlı çocuklara gelen yardımlar, bağışlar ile birlikte vesile olmaktadır.

Afrika’ya Fitre Verilmesi Mümkün Müdür?

Afrika’ya Fitre Verilir Mi? Beşir Derneği Afrika'ya fitre verilmesi konusun da çalışmalar yapmıştır. Aynı zaman da fitre ile birlikte çeşitli yardım kampanyaları düzenlemiştir. Afrika Beşir Derneği için son derece önemli ve yapılan yardım ve bağışları ile özel ve önem gösterilen bir ülkedir. Afrika'nın çoğu zaman yok olmuş ve terk edilmiş bir yapısının olması sebebiyle Beşir Derneği oradaki Müslümanları gören, orada ki Müslümanları duyan bir dernektir. Yaptığı gıda yardımları ile yapılan bağışlar ile birlikte mağdur durum da olan Müslümanlara elini uzatmaktadır. Siz de Afrika'daki gözü yaşlı çocuklara, yardıma muhtaç ailelere, yardım etmek isterseniz ya da uzaktan da olsa bağış yapmak insani yönünüzü göstermek isterseniz Beşir Derneği'ne yapacağınız bağış ile birlikte bunu sağlamanız mümkün olacaktır. Beşir Derneği yalnızca gıda değil, Afrika'nın su kuyuların da, Afrika'nın kurban bayramların da, Ramazan bayramların da gelen destek ve bağışla birlikte orada ki insanlara ulaşmış, oradaki insanlara adını duyurmuş bir dernektir. Su kuyularına verdiği ismi ile birlikte yaşam mücadelesi veren insanların ihtiyaçlarını da karşılamıştır.

Beşir Derneği İle Fitre Verilir Mi?

Afrika'ya fitre verilir mi? Beşir Derneği yurt içinde ve yurt dışında yardımlarını faaliyetlerini aldığı destek ve gördüğü ilgi ile birlikte devam ettirmektedir. Ramazan bayramların da, kurban bayramların da, yaptığı fitre dağıtımları ile yalnızca yurt içinde değil yurt dışında ki Müslüman din kardeşlerimize de bu konu da ilgilenmektedir. Birçok ülkeye fitre dağıtımı yapan Beşir Derneği Kazakistan, Afganistan, Pakistan, Afrika, Yemen, Kırgızistan gibi çeşitli ülkelere fitre dağıtımları yapıp orada ki ihtiyaç sahiplerinin sevinçlerine ortak olmaktadır. Beşir Derneği gönül coğrafyasın da yaptığı yardımlarla birlikte, Müslüman kardeşlerimize sofraların da yemek kalplerinde sevgi aşılamaya devam etmektedir. Kur'an-ı Kerim'de de yazan ayetler de maddi durum açısından iyi olan, yardım edebilecek, fitre verebilecek insanların, yardıma muhtaç insanlara bağış yapması buyrulmaktadır. Kur’an-ı Kerim'de yazan emirle birlikte bizim de buna riayet etmemiz gerekmektedir. Yardım ve dağıtımları gerçekleştiren Beşir Derneği, gözü yaşlı insanlar yerine ardında gülen gözler bırakmaya devam etmektedir. Dünyanın neresinde olursa olsun yalnızca Türkiye için değil, yurt dışında da mağdur durum da olan insanlara yardım ederken aynı zaman da, yetim çocuklara sahip çıkarken, onlara kimsesiz olmadıklarını arkaların da onlara yardım eden insanların olduğunu gösteren bir dernektir. Afrika'ya fitre verilir mi? Beşir Derneği ile Afrika'ya fitre verilmesi de aynı zamanda mümkündür. Ve güvenilir bir durum da söz konusudur.