Afrika’da Yardım

Afrika’da Yardım

Afrika’da Yardım; Burkina Faso'daki çocukların% 42'si okula gitmiyor. Bu orada yaşayan tüm çocukların neredeyse yarısının hayatlarını iyileştirmek ve yoksulluk döngüsünü kırmak için ihtiyaç duydukları becerilere sahip olmayacakları anlamına geliyor. Bu yüzden Beşir Derneği olarak kaliteli eğitime erişim ile Burkina Faso'nun çocuklarının gelecek nesiller için yaşamlarını ve topluluklarını geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

 • İnsanların% 40'ı yoksulluk içinde yaşıyor
 • 5 yaşından önce 12 çocuktan 1'i ölüyor 
 • Çocukların% 27'si yetersiz beslenme nedeniyle zayıflıktan mustarip
 • Okul çağındaki çocukların% 39'u okula gitmiyor
 • Çocukların% 39'u çocuk işçiliği ile uğraşmaktadır
 • 15-19 yaş arası kızların% 32'si evli
 • 15-19 yaşları arasındaki 9 kızdan 1'i doğum yapıyor
 • 15 yaş ve üstü kızların% 71'i okuma veya yazma mücadelesi veriyor

Burkina Faso'daki Çocuklar İçin Çalışmalarımız

Afrika’da Yardım; 1970'lerin büyük kuraklığına tepki olarak Beşir Derneği Gönüllüleri, Burkina Faso için çalışmalara başladı. Bugün 80'den fazla topluluktaki çocuklar sağlık ve eğitim programlarımızdan faydalanıyor. Bu programlar, özellikle kızlar için okula kayıt olmanın yanı sıra anne ve çocuk sağlığının iyileştirilmesine ve HIV / AIDS'in önlenmesine odaklanmaktadır. Çocukların ihtiyaçlarını değerlendirmek ve başarılı bir şekilde ele almak için ebeveynler ve toplum kuruluşları ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Beşir Derneği ayrıca ailelerin ve toplulukların kendileri ve çocukları için yaşam kalitesini olumlu yönde etkileyen köy sağlığı, okul yönetimi ve ekonomik fırsatlar hakkında önemli kararlar almalarına yardımcı oluyor.

 • 18.070 çocuğun hastalığı tedavi edildi
 • 73.677 çocuk sağlıkla dünyaya geldi
 • 2,179 çocuğa gıda desteği sağlandı
 • 1.750 ebeveyn çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılaması için desteklendi

Afrika’ya Yardım İçin Acil Durum Uyarısı

Afrika'daki çocuklar aşırı açlık ve ölümcül bir gıda kriziyle karşı karşıya. Etiyopya'da süregelen kuraklık ekinleri hayvancılığı bitirmiş durumda; Milyonlarca aç çocuğun hayatta kalabilmesi için yiyeceklere ihtiyacı var; Dahası, hamile ve emziren anneler için çok ihtiyaç duyulan beslenme desteğini sağlamaya çalışıyoruz. Durum gün geçtikçe kötüleşiyor; eğer şimdi harekete geçmezsek, birçok çocuk hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya. Afrika’da yardım projemize bağışta bulanarak bizlere destek olabilirsiniz. 

Afrika’da Yaşayan Çocukların Çektiği Zorluklar

Yetersiz gıda, kıtlık ve kuraklığa benzer koşullar yetersiz sağlık hizmetleriyle birleştiğinde, bu, birçok çocuğun 5 yaşından önce öldüğü anlamına gelir. Hayatta kalanların sadece bir kısmı yaşam için mücadele verebilmektedir. Gıda sıkıntısı çeken ve sağlık veya eğitime sınırlı erişime sahip olan Afrika’daki çocukların yardımınıza ihtiyacı var.

Nijerya; Nijerya'da, bu yıl 90.000'e kadar çocuk ciddi yetersiz beslenme nedeniyle ölebilir ve nedenleri oldukça açıktır; sivil çatışma, ciddi gıda yetersizliği, hastalık, sel ve yer değiştirme. Bu zorlukların ötesinde, yakın tarihli bir kolera salgını Nijerya'nın çocuklarının hayatlarını daha da zorlaştırmaktadır. Durum gün geçtikçe kötüleşiyor; eğer şimdi harekete geçmezsek, daha birçok çocuk hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Somali; Somali dünyada çocuk olmak için en zor yerlerden biridir. Sadece Suriye ve Afganistan ile birlikte kıtlık ve açlıkta üçüncü sırada yer almaktadır. Somali, çatışmadan etkilenen en tehlikeli 10 ülkenin başında geliyor. Onlarca yıldır süren iç savaş, ülkeyi yoksulluk içinde bir kenara bıraktı. Mevcut gıda krizi, yetersiz beslenmeyi ciddi ve kritik seviyelere çekti. Somali'de beş yaşın altındaki bir milyondan fazla çocuk akut yetersiz beslenmeye maruz kaldı.

Afrika’da Yardım Çalışmalarımız

Beşir Derneği, ailelere yiyecek dağıtarak yaklaşık 16.500 kişiye ulaşıyor. Ekiplerimiz, yetersiz beslenen bebekler ve küçük çocuklar için gıda sağlayan tedavi edici beslenme programları için projeler yürütüyor, bu alanda yapılacak Afrika’da Yardım projemiz için destekleriniz bizler için çok değerlidir.