Afrika Ya Yardıma Gitmek İstiyorum

Afrika Ya Yardıma Gitmek İstiyorum

Afrika, İslam dininin ilk yayılım alanlarının başında gelmekte. Kıtanın büyük bir kısmı Müslümanlardan oluşuyor. Ancak burada yaşayan kardeşlerimizin hayat standartları ne yazık ki çok iyi değil. Çünkü bölge hem coğrafi hem de siyasi nedenlerden dolayı son derece zor bir alan. Bu yüzden Afrika ya yardıma gitmek istiyorum diyenlerin sayısı oldukça fazla. İşte bunu gerçekleştirebilmek için Beşir Derneği üstünden hareket etmek gerekiyor. Uzun yıllardan beri bölgede aktif olan derneğin gönüllüsü olabilir ve farklı projeler içinde yer alabilirsiniz.

Afrika Kıtasında Hangi Dernek Yardımlarda Bulunuyor?

Beşir Derneği, Afrika kıtasında yaşayan Müslümanlara çok büyük yardımlarda bulunan bir kurum olarak dikkat çekmekte. Kara kıtanın makus talihini değiştirmek son derece önemli. Çünkü birçok insan burada farklı sorunlarla uğraşmakta. Bunların başında su sorunu geliyor. Son derece az olan su kaynakları, bölgedeki Müminlere yetmiyor. Bunun yanı sıra zaman zaman kıtada ortaya çıkan kıtlık da büyük bir problem. İç savaşlardan dolayı sağlık, eğitim, barınma ve gıda konusunda yaşanan olumsuzluklar var. Beşir Derneği Afrika projeleri sayesinde bunların tümüne son veriyor. Siz de katkıda bulunabilmek adına sahada hemen yerinizi alabilirsiniz.

Beşir Derneği Gönüllüsü Nasıl Olunur?

Afrika ya yardıma gitmek istiyorum diyenler hemen harekete geçerek kurumun resmi sitesi üstünden üyelik almalıdırlar. Hem bireysel hem de kurumsal olarak bunu gerçekleştirmek mümkün. İlgili form sitede yer almakta. Önemli olan şey ise son derece doğru olan bilgileri vererek bunu doldurmak. Hemen bu alana tıklayın. Daha sonra adınızı yazın. Kimlikte belirtildiği gibi soyadınızı da ekleyin. Bunun ardından ise dernek sizden iletişim verilerinizi ister. Gerek cep telefonu numarasının gerekse email adresinin dikkatli şekilde yazılması önemlidir. Böylelikle Beşir Derneği gönüllüsü olmak artık çok kolay bir hal alır.

Tüm bunların sonrasında farklı birçok proje içinde yer alabilir ve ihtiyaç sahiplerinin mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Dernekte gönüllü olarak çalışan kişilerin yanı sıra aynı zamanda maaş karşılığı bu işi yapan kişilerin de olduğunu hemen ifade edelim.

Beşir Derneği Afrika Kıtası Su Kuyusu Projeleri Nelerdir?

Afrika ya yardıma gitmek istiyorum diyorsanız, dernek üstünden alınan üyelik sonrasında bölgeye intikal edebilirsiniz. Kurum sayesinde birden çok ve sizin gibi gönüllü olan çalışanlarla beraber sahada olacaksınız. Su kuyularının açılması bölge insanı için çok büyük bir öneme sahip. Bunun nedeni ise Afrika'da suyun genellikle kısıtlı olması. Beşir Derneği bundan dolayı su kuyusu projelerine imza atıyor. Siz de hemen buna dahil olabilirsiniz. Böylelikle hayırlı işlere imza atmış olacaksınız.

Kıtanın çok büyük bir kısmı susuzluktan kırılıyor. Müslümanların daha fazla susuz kalmasının önüne geçmek isteyen dernek, yerel yöneticilerden de almış olduğu destek sayesinde bu sorunu kökten çözüyor. 40 metre ve daha derine inebilecek kapasiteye sahip olan kurum, temiz ve içilebilir olması nedeniyle tercih edilen suyu zemine taşıyor. Bu noktada elbette birçok farklı gönüllü çalışana ihtiyaç var. Beşir Derneği ailesine katılarak bunu en kısa sürede yapabilirsiniz. Türkiye'den Afrika'ya gönül köprüsü kurmak böylelikle çok kolay bir hal alacak. Allah rızası için onlara yardım etmiş olacaksınız.

Beşir Derneği Afrika Kıtası Yetimlik Projeleri Nelerdir?

Afrika ya yardıma gitmek istiyorum diye yola çıkan ve Beşir Derneği gönüllüsü olan kişiler; bölgede inşa edilecek olan yetimhanelere de destek olabilir. Bunun yanı sıra gıda dağıtım işleri başta olmak üzere farklı birçok icraat söz konusu. Bunların tümünde yer alabilirsiniz.