Afrika Somali’ye Yardım Bağışı Destek

Afrika Somali’ye Yardım Bağışı Destek

’Biz, Meryem'in oğlunu ve annesini bir ayet kıldık ve ikisini barınmaya elverişli ve akar suyu olan bir tepede yerleştirdik.’’ ( Mü’minum Suresi, 50. Ayet) Allah (c.c) bütün cihanda her kim olursa olsun, açlık ve susuzlukla imtihan ediliyorsa, bu senin de imtihanındır buyurmuştur. Afrika Somali’ye yardım bağışı destekleriniz ile gıda, su ve kıyafet götürüyor, müslüman kardeşlerimizin yüzünü güldürüyoruz.

Somali Yardım Projesi Nedir?

Afrika Somali’ye yardım bağışı desteklerinizle 15 milyon nufüsa sahip bu topraklarda açlık sınırının altında olan ailelere yardım götürmekteyiz. Öyle ki 4 milyon ailenin kıtlık yaşadığı bu topraklar, açlık ve susuzluktan kaynaklı ölümler yaşamaktadır. Burada yaşayan müslüman kardeşlerimizin bu zor döneminde, temel ihtiyaçlarının karşılanması, su ve gıdalarının alınması aynı zamanda eğitimleri için okulların yaptırılması sizlerden gelen desteklerle sağlanmıştır. Türkiye olarak 2011 yılından bu yana büyük bir mücadele vermiş, Somali’de terör, hastalık ve açlık nedeniyle hayatını kaybetmiş olan kardeşlerimizin bu gidişatını kontrol altına almaya ve sizden gelen desteklerle yardımlarımızı paylaşmaya devam etmekteyiz.

Afrika Somali Gıda Ve Su Yardımlarımız Neler?

Kuraklığın yaşandığı bu topraklarda, açlık sınırının altında olan kareşlerimiz hastalık ve susuzluktan kaynaklı hayatlarını kaybetmektedir. Somali’nin başkentinde yaptığımız ve yürütmeye çalıştığımız projelerle, su kuyularının açılması, gıda paketlerinin sağlanması aynı zamanda ilaç desteğinde bulunulması da sizden gelen bağışlar sayesinde yapılmaktadır. Aylık olarak burada yaşamakta olan kardeşlerimizin temel ihtiyaçlarının giderilmesi için sizden toplanan bağışlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek ülkedeki ihtiyaç sahibi ailelere ve topraklara ulaşmakya, gıda paketleri göndererek bu zor süreçlerinde yanlarında olmaktayız. Müslümanlığın verdiği güç ve birlik beraberlikle bu zor günleri atlatmaları için sizlerin de desteklerinizi beklemekteyiz.

Afrika Somali Yetimhane Ve Okul Projelerimiz Neler?

Somali’de yaşanan terör olayları nedeniyle yüzbinlerce çocuk yetim kalmış, bakım ve eğitimlerini karşılayamaz durumda yaşamaya çalışmaktadır. İslamiyetin bizlere verdiği vazifeyle burada zor durumda yaşama tutunan kardeşlerimizin hem temel ihtiyaçlarının karşılanması hem de eğitimler alması için okul projesi açmış bulunmaktayız. Somali’nin başkenti Mogadişu’da yer alan yetimhane ve okul projesiyle, çocuklarımızın eğitim görmesi ve gıda masraflarının karşılanması sağlanmıştır. Sizden gelen bağışlarla, hayata tutunan ve eğitimlerini karşılanmasını sağlayan projelerimiz 2011 yılında 63 yetim kapasiteli yetimhaneyi hayata geçirmiş, Allah’ın takdiri ve hidayetiyle bizlere bu yolda güç vererek projelerimizin devam etmesi sağlanmış, sizden gelen Afrika Somali’ye yardım bağışı  destekleriyle binlerce aile ve çocuk sağlığına kavuşmuştur.

Afrika Somali’ye Su Kuyusu Projesi Nasıl Yürütülmektedir

Allah (c.c) zor durumda kalana el uzatan, susuz kalana su veren sen ol diye buyurmuştur. Sıcak ve kurak topraklarda susuz kalan kardeşlerimizin dudaklarına su serpen, topraklarını yeşerten projelerimizden biri olan su kuyusu projesi, ülkenin merkezi alanlarında su kuyuları açılmasıdır. Temiz ve ulaşımı kolay su kuyuları, ailelerin ve çocukların suya kolay ulaşarak, susuzluk çekmeden güzel bir şekilde hayatlarını devam ettirmelerine olanak vermektedir. Afrika Somali’ye yardım bağışı desteklerinizle birçok su kuyusunun açılması, milyonlarca aç ailenin yaşama tutunması sağlanacaktır.

Beşir Derneği Afrika Somali Yardım Projeleri

2010 yılından bu yana sizlerin vesilesiyle, Somali’de birçok beldede su kuyusu açılmış, okul ve yetimhane projeleri tamamlanmıştır. Bu topraklarda zorluklarla mücadele eden müslüman kardeşlerimize İslamiyetin vediği güç ve müslümanlığın verdiği birlik beraberlikle Somali’de kurban organizasyonları, su kuyusu projeleri ve gıda kumanyası devam etmektedir. Şimdi el ele vererek çoğalabilir ve birçok yetim ve aileye yardımlarımızla destek olabiliriz.