Afrika Göz Ameliyatı

Afrika Göz Ameliyatı

Afrika Göz Hastalıkları Üzerine Mücadeleler Nelerdir?

Afrika Göz Ameliyatı, Afrika'da yaşanan iç savaş ve aynı zaman da kuraklık, yolsuzluk, yokluk gibi çeşitli ülke içerisinde ki yaşanan problemler ile birlikte ülke de, insanların çeşitli salgın hastalıklara yakalanması da yer almaktadır. Tedavi görmeleri için bir hastanenin olmaması, hastaneye gidememeleri de diğer bir durumdur. Bu yüzden dernekler ve kurumlarla birlikte Afrika'daki insanlara yardım amacıyla, onların da dünyayı görebilmeleri amacıyla, göz ameliyatları gerçekleştirilmiştir. Yine Beşir Derneği'nin de bu konu da yardımları çalışmaları aldığı destek ve bağışlarla birlikte bu konu da çalışmaları olmuştur. Biz görürsek onların da görmesini istiyoruz. Bizim gördüğümüz şeyleri onların da görmesini amaç edinerek bir yıl içerisin de milyonlarca insanın gözüne tedavi uygulanması amaçlanan çalışmalar gerçekleştirilmiştir. 

Afrika’nın Göz Ameliyatı Süreci?

Afrika’da yaşanan problemler aslında bir taraftan düşünüldüğü zaman, batı tarafından bakıldığında çok fazla ciddiye alınmıyor. Afrika Göz Ameliyatı, Hatta görmezlikten de gelinmektedir. Bu konu da insani yardım derneği, Beşir Derneği bu konuyu adım atarak orada ki insanları da görüp, oradaki insanların da yardıma muhtaç olduklarını düşünerek aldığı destek ve aldığı cesaret ve aldığı bağışlarla birlikte bu yolda çalışmalar gerçekleştirmektedir. Zaten yeterince birçok şeyini mücadele ederken aynı zaman da gözlerinde ki problem de onlar için artı bir şeydir. Bu yüzden onların böyle bir problemle uğraşmamaları adına sağlık çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Türkiye'den bu konuda alanında uzman kişilerle birlikte yine, alanında uzman kişilerin gönüllü olması ile birlikte Afrika’nın da gözü olmak amacıyla yollara çıkılmıştır. Orada ki iç savaşa karşı, orada ki salgın hastalıklara karşı insani yardım derneği olan Beşir Derneği, göze alarak bu yol da çalışmalar gerçekleştirmektedir. Katarakt, miyop gibi daha birçok çeşitli hastalıklar için de orada ki insanlarla görülen vakaları ilgilenmektedir. Afrika'da yaşayan insanların, göz tedavisi yapılmadığı için ve salgın hastalıklar sebebiyle daha fazla hastalığı bulaşmalarından sonra bir süre sonra gözlerinde ki hastalık körlüğe, hatta gözlerini neredeyse körlüğü de aşarak başka bir boyuta kadar ilerlemesi görülmektedir.

Beşir Derneği’nin Destekleri Nelerdir?

Beşir Derneği, Afrika'da hastalıklarla mücadele eden Müslüman din kardeşlerimiz için sağlık üzerine çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Bu yüzden belki de bir kaza sebebiyle gözlerini kaybeden ya da yaşanılan iç savaşta gözlerini kaybeden milyonlarca çocuğa göz olabilmek adına Beşir Derneği çalışmalarının gerçekleştirmektedir. Beşir Derneği, bir “Allah razı olsun” ve onların kalbinden gelen bir şükür ile insanların yardımına koşan, minik kalplere sarılan, delikanlıların sırtını sıvazlayan bir dernekten ziyade, insanların gözyaşlarını silen çoğu zaman oturup iki sohbet eden bir kuruluştur. Afrika Göz Ameliyatı konusunda gözlerinde ki gülümsemeyi görebilmek adına kolları sıvayıp işe koyulmuştur. Yardıma muhtaç binlerce insana, gözünde ki problemle hayatında problem yaşayan, sıkıntılar çeken mazlum kardeşlerimize yardım etmek adına projeler ve çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Gıda, barınma, temizlik, doğal afet, eğitim gibi birçok faaliyette insanların yardımına koşan bir dernektir. Beşir Derneği, ihtiyaç sahiplerine yalnızca koli koli ihtiyaç yerine onların gerçekten neye ihtiyacı olduğunu, sağlıklarını, eğitimlerini her açıdan düşünen bir dernektir. Dışarıda günlerini geçiren aileler, sokaklar da uyuyan çocuklar, çok soğuk bölgeler de donarak ölen çocuklara ev projeleri ile yine Beşir Derneği el uzatarak onların da sıcacık bir ortam da, başlarını sokacak bir evlerin olmasını sağlayarak yaşamlarına hep birlikte bir gün daha, hatta bir uzun ömür daha katılmasına sağlamaktadır.