Afrika Gönüllü Hizmet

Afrika Gönüllü Hizmet

Afrika coğrafi zenginliklerine rağmen siyasi ve ekonomik sebepler nedeniyle yoksulluk ve kıtlık ile mücadele eden bir kıtadır. Afrika'da susuzluk, açlık, hastalıklar ve bu sebeplerle ölümler gibi insanlık ayıbı dramlar yaşanmaktadır. Tüm bu dramların sona ermesini sağlayamasak bile daha fazla kişinin yaşaması ve hayata tutunması için Afrika gönüllü hizmet konusunda görev üstleniyoruz. 

Afrika'ya Gıda Yardımı

Afrika'da her gün birçok insan açlıktan ölmeye devam ediyor. Hayatta kalanlar ise açlıkla büyük bir mücadele içerisinde. Her gün binlerce çocuk annesiz ve babasız kalıyor. Her gün binlerce anne ve baba ise yeterli su ve besini sağlayamadığı çocuklarını gömmek zorunda kalıyor. Afrika'da yaşayan bu insanların siyasi ve ekonomik sebepler yüzünden kendi çabaları ile bu durumdan kurtulabilmeleri şu an için mümkün görünmüyor. Bu yüzden yapılan yardımlar ve Afrika'ya gönüllü hizmet konusu oldukça büyük önem taşımaktadır. 

Burada yoksulluk ve kıtlık ile mücadele eden insanların her şeyden önce gıda yardımına ihtiyaçları var. Beşir Derneği yardımlarınızı Afrika’daki açlıkla ve yoksullukla mücadele eden ailelere ve bireylere ulaştırmak için yoğun çaba sarf etmektedir. 

Afrika'ya Su Kuyusu Açma

Afrika gönüllü hizmet kapsamında yapılan en değerli yardımlardan bir tanesi de su kuyusu açma oluyor. Afrika'da her gün binlerce kişi temiz suya ulaşamadığı için veya sudan bulaşan hastalıklar yüzünden hayatını kaybetmektedir. İnsan yaşamının temel unsurları arasında bulunan suya ulaşmak hiçbir canlı için bu kadar zor olmamalı. Bunu kolaylaştırmak ve onlara yaşama şansı vermek için ihtiyaç duyulan bölgelere su kuyusu açma organizasyonları düzenliyoruz. Afrika'ya su kuyusu açma bağışında bulunmak için Beşir Derneği'nin internet sitesi üzerinden veya çağrı merkezi üzerinden iletişim kurabilirsiniz. 

Afrika'ya Kurban Bağışı

Dinimizde kurban etlerinin paylaşılması ve kesilen kurban etleri ile yoksul ve ihtiyaç sahiplerinin doyurulması oldukça önemli ve sevap kazandıran bir davranıştır. Bu sebeple yapılan yardımlar arasında kurban bağışı büyük yer kaplıyor. Afrika'da yokluk ve kıtlıkla mücadele eden kişiler için Afrika'ya kurban bağışı organizasyonları düzenlenmektedir. Kurban bağışı en çok Kurban Bayramı’nda yapılıyor olsa da yılın her zamanı yapılabilmektedir. Mübarek Kurban Bayramı'nın yaklaştığı şu günlerde Afrika'da açlıkla mücadele eden kardeşlerimiz için sizde bağışlarınızı esirgemeyin. Kurban Bayramı haricinde de yılın her zamanı Afrika'ya kurban bağışı yapmak için güvenilir dernekler ve kuruluşlar ile iletişime geçebilirsiniz. 

Afrika'ya Gönüllü Hizmet Götüren Dernekler

Afrika kıtası insanların vicdanı yönünü ortaya çıkardığı ve sıklıkla yardımda bulundukları bir bölgedir. Bunun bilincinde olan bazı kötü niyetli kişi ve kurumlar Afrika'ya gönüllü hizmet adı altında insanları dolandırabilmekte ve yapılan yardımları kendi çıkarları doğrultusunda kullanabilmekteler. Yardımlarınızın boşa gitmemesi ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için güvenilir dernekler ile birlikte çalışmanız önem taşıyor. Bu konuda güvenilirliğine inanabileceğiniz derneklerden bir tanesi Beşir Derneği olarak ön plana çıkıyor. Beşir Derneği geçmiş yıllarda yaptığı organizasyonlar göre güvenilirliğini kanıtlamıştır. Afrika'ya birçok gıda yardımının ve kurban bağışının ulaşmasına aracılık etmiştir. Topladığı yardımlar ile Afrika'da su kuyuları açılmış ve temiz su bulma problemi ile mücadele eden kişilerin temiz suya ulaşması sağlanmıştır. 

Neden Afrika'ya Yardım Etmeliyiz?

Afrika coğrafi ve siyasi koşulları nedeniyle yoksulluk ve kıtlık ile mücadele eden ülkelerden meydana geliyor. Müslümanlar olarak dünyanın her yerindeki ihtiyaç sahiplerine yardım götürmeyi amaçlıyoruz. Buradaki insanların mücadelesine katkıda bulunabilmek ve hayatlarını sürdürebilmelerine aracı olmak için bağışta bulunmak isterseniz lütfen Beşir Derneği ile iletişime geçin. Herkesin insanca koşullarda yaşaması ve yaşaması için gerekli olan su ve temel gıdalara ulaşabilmesi için yardımlarınızı bekliyoruz.