Afrika Gönüllü

Afrika Gönüllü

Beşir Derneği, tüm faaliyetlerini gönüllülük vasfıyla yürütmektedir. Derneğin faaliyetlerine katılmak ve Afrika gönüllü başvuru formunu doldurarak siz de gönüllüler ordumuza katılabilirsiniz.

Bireysel ya da kurumsal olarak kayıt yaptırabileceğiniz gönüllü başvuru formu için, derneğimiz ana sayfasında bulunan kayıt formunu doldurmanız yeterli olmaktadır. Bireysel başvurularda; ülke, ilçe, telefon numarası, il, mahalle, e-posta adresi ve şifre bölümlerini doldurabilir, derneğin gizlilik sözleşmesini onayladığınızı belirtmelisiniz.

Kurumsal olarak gönüllü kaydı yaptırmak istiyorsanız; yetkili adı ve soyadı, kurum adı, kurum unvanı, vergi dairesi ve numarası, ülke, ilçe, il, mahalle, telefon, e-posta adresi ve şifre bölümleri doldurulmalı ve Beşir Derneği’nin gizlilik sözleşmesi onaylanmalıdır.

Gönüllü Olarak Neler Yapabilirsiniz?

Beşir Derneği, herhangi bir kâr amacı gütmeden, kamu yararına çalışan, bağış ve yardım kampanyalarıyla, ihtiyaç sahiplerinin gönlüne dokunan bir dernektir. Faaliyet, proje ve kampanyaları arasında, sadece ülke içinde değil ülke dışında da birçok coğrafyada yardımlarıyla tanınan bir dernektir.

Eğitim yardımlarından, sağlık yardımlarına, sosyal ve kültürel yardımlardan giyim yardımlarına ya da Afrika gönüllü çalışanlarıyla kocaman bir aile olan Beşir Derneği, kurban organizasyonu, ramazan ayı faaliyetleri, Mushaf-ı Şerif dağıtımı, iftar organizasyonları ve daha birçok proje ve faaliyete imza atmaktadır.

Sizler de gerek bağışlarınızla gerekse gönüllü olarak derneğin çalışmalarına katkıda bulunabilir, ihtiyaç sahibi birçok insana yardım elinizi uzatabilirsiniz.

Gönüllü Yetim Sahipliği Nedir?

Beşir Derneği olarak her türlü coğrafyada ihtiyaç sahiplerine bağışlarla her türlü imkânı sağlamaya çalışmakta özellikle Afrika gönüllü çalışanlarıyla, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacını sizlerle birlikte karşılamaktadır.

Milyonlarca evsiz kalmış, yetim kalmış çocukları, savaş ya da doğal afetler yüzünden ailesini kaybetmiş çocukları, hayata bağlanmaları, bu hayatta tutunacak bir dalları olması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemektedir.

Gönüllü yetim sahipliği de derneğin düzenlediği faaliyetlerden bir tanesidir. Yetimlere eğitim, sağlık, giyim desteği yanında, aylık nakit yardımı da sunan dernek, nakit yardımlarını sürdürebilmek için sizlerin bağışlarını beklerken, aynı zamanda 12 yaşına kadar bir yetimin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve destek çalışmalarına finansman sağlamak için yetim destek havuzuna en az 1 TL bağışlarınızı beklemektedir.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Yetim sahipliği projesinde nakit yardımı yaparak yurt inşaat yapımında destek gibi devam eden tüm projelerde desteklerinizi sunabilirsiniz. 

Afrika Su Kuyularına Destek Nasıl Verilir?

Dünya üzerinde birçok bölgede, özellikle Afrika bölgesindeki temiz su yoksunluğu, çocukların ölümüne ve büyüklerin büyük rahatsızlıklar geçirmesine neden olmaktadır. Suyun insan hayatındaki önemine vurgu yapan Beşir Derneği, canlıların hayatını devam ettirebilmesi için ne kadar gerekli olduğunun bilincinde olarak su kuyuları inşa etmektedir.

Su kuyusu projesiyle, birçok coğrafyada umut ışığı olan Beşir Derneği, Afrika gönüllü çalışanları ve derneğin bağışçı destekçileriyle, susuz yerlere su götürmektedir. Su kuyusu projesine 1 TL bile bağış yapılsa, binlerce çocuğa ve yetişkine umut ışığı olacak su kuyuları için bağışta bulunabilirsiniz.

Afrika ülkelerinin yoğunlukta olduğu ve aynı zamanda Afganistan, Bangladeş, Çad, Tanzanya, Etiyopya ve daha birçok susuz bölgede su kuyusu çalışmaları başlatan Beşir Derneği, hiçbir ticari faaliyet amacı güdülmeyen su kuyusu projesinde, ihtiyacı olan coğrafyalara yardım elini uzatmaktadır.

Beşir Derneği ilk olarak ihtiyaç analizi yapmakta, su ihtiyacının acil bölgelerde planlama yaparak, 3000 doların altında gerçekleştirilen su kuyularından arta kalan paralar su kuyusu havuzunda birikerek, açılan kuyuların tamir ve onarımına harcanmaktadır. 

Tulumbalı, makaralı, elektrikli, güneş enerjili olarak farklı şekillerde açılabilen su kuyuları için desteklerinizi sunabilir, bir yudum suya ihtiyacı olan coğrafyalara, Beşir Derneği’nin sunduğu faaliyet ve organizasyonlara katılarak bağışta bulunabilir, gönüllü çalışabilirsiniz.