Afrika Da Su Kuyusu Yaptırmak Ne Kadar

Afrika Da Su Kuyusu Yaptırmak Ne Kadar

Dünya Sağlık Örgütü farklı coğrafyaları test etmeye ve su ihtiyacını raporlamaya devam ediyor. Buna karşı ortaya çıkan raporların çok iç açıcı olmadığı görülüyor. Öyle ki mazlum coğrafyalarda içme suyu sıkıntısı boy göstermekte. Örneğin Afrika’nın bunlar arasında başı çektiği görülüyor. Neticesinde:

  • Temiz sudan mahkum kalan vatandaşlar bir hayli fazla. 
  • Su eksikliği beraberinde ciddi sağlık sorunlarını doğuruyor. 
  • Salgın hastalıklar ölümlere dahi neden olmaya başladı. 

Bu denli ciddi sorunlara karşı dernekler harekete geçti. Örneğin Beşir Derneği su kuyusu projelerine imza atıyor. Ve öncelikle Afrika’da su kuyusu yaptırmak ne kadar gibi sorulara yanıt bulmanıza olanak sağlar. Tüm bu konulara netlik kazandıranlar bağışlarını sunar. 

Afrika Su Kuyusu Maliyeti Nasıl?

Afrika’da su kuyusu yaptırmak ne kadar öğrenmek isteyenlere birkaç husus eşlik edecektir. Yani kuyu açma işlemlerinde çeşitli faktörler ele alınır. Bu durum fiyatların değişmesine etki eder. Örnek vermek gerekirse:

-Maliyetler: Öncelikle ülkeye bağlı olarak maliyet değişir. Coğrafi bölgenin yapısı dahi fiyatlara etki eder. Hatta siyasi durumu da ele alınır. Bu faktörlere karşı fiyat farklılıkları ortaya çıkar ve hayırsever vatandaşlara bildirilir. 

-Fiyatlar: Dernek bünyesinde alt sınır 3.000 USD şeklinde belirtilir. Bu limite karşı kuyuya isim verme imkanlarından faydalanmanız sağlanır. Ancak bazı projelerde bu limit 10.000 USD olabilir. Yukarıda belirttiğimiz faktörlere karşı maliyetler değişir ve kuyu projelerine dahil olmanız esas alınır. 

Afrika Su Kuyuları Neden Önemli?

Öneminin sağlıkta ortaya çıktığı açık durumda. Öyle ki temiz su ihtiyacını karşılayamayan mazlum coğrafyalarda salgın hastalıklar kol geziyor. Ve bu durum her sene binlerce cana mal olabiliyor. Afrika’da su kuyusu yaptırmak ne kadar öğrenen vatandaşlar da:

  • Kuraklığın pençesine düşen mazlum kişilere yardım eli uzatabilir. 
  • Fakirlikle boğuşan ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir. 

Temiz içme suyuna hasret kalan vatandaşlara ulaşmanız uzun sürmez. Beşir Derneği tüm bu imkanları gözler önüne serer. Hatta sadece Afrika ile sınırlı kalmaz ve pek çok mazlum coğrafyaya dair yardım projelerine imza atar. Mesela su kuyusundan ziyade barınma inşası, sağlık, eğitim ve gıda alanında çeşitli projelere imza atılır. 

Afrika Su Kuyusu Ne Kadar Zamanda Açılır?

Sadece Afrika’da su kuyusu yaptırmak ne kadar merak ediliyor. Bunu takiben su kuyusunun açılma süresi de sorgulanır. Hayırsever vatandaşlar tüm bu hususlara Beşir Derneği ile netlik kazandırabilir. 

Afrika ülkelerine dair yardım projeleri hız kazanmıştır. Örneğin 8 ay içerisinde su kuyusu projelerinin hayata geçirilmesi esas alınır. Bu süreyi:

  • Bölgenin ekonomik ve fiziki şartları etkiler. 
  • Sosyolojik ve politik açıdan da analizlere geçilir. 

Yine aynı hususların maliyetleri etkilediği açık durumda. Afrika su kuyusu bağışlarına geçmek isteyenler başta maliyetleri değerlendirebilir. Neticesinde herkes kendi bütçesi dahilinde katılım gösterebilir. Öyle ki gönderilen 1 TL dahi havuza katkı sağlar. Yardım havuzunda biriken bağışlar ile mazlum coğrafyalara dair yardım projelerine imza atılacaktır. 

Afrika Su Kuyusu Çeşitleri Nelerdir?

Yine maliyeti etkileyen bir diğer husus su kuyusu çeşitleri oluyor. Nitekim yapılacak olan kuyunun türüne göre farklı malzemelere ve yapım aşamalarına yer verilir. Bu durum maliyetin değişmesine etki eder. Öncelikle su kuyusu çeşitleri olarak:

  • Tulumbalı ve de makaralı olanlar ele alınabilir. 
  • Güneş enerjili ya da elektrikli olanlar da temin edilebilir. 

Öncelikle temiz içme suyuna uyumlu olacak şekilde kuyuların açılmasına dikkat edilir. Ve uzun ömürlü olması sağlanır. Bu esaslara göre faaliyet gösteren Beşir Derneği, bağışta bulunmak isteyenlere yol göstermeyi ihmal etmez.