Afrika Da Su Kuyusu Maliyeti

Afrika Da Su Kuyusu Maliyeti

Afrika da su kuyusu açmak, Beşir Derneği tarafından düzenlenen son derece başarılı bir organizasyon. Susuzluk çeken yerler denildiği zaman birçok kişinin aklına hemen bu eski kıta gelmekte. Bölgede yaşayan Müslümanların önemli bir kısmının susuzluk nedeniyle sorun yaşadığı biliniyor. Onların dertlerine deva olabilmek adına başlatılmış olan kampanya meyvelerini veriyor. Afrika da su kuyusu maliyeti farklı şekillerde, bölgenin değişen şartlarına göre hesaplanmakta.

Afrika Su Kuyusu Projesi Nedir?

Afrika kıtasının su konusunda çok fakir olmasından dolayı harekete geçen Beşir Derneği, Müslümanların evlerine temiz ve içilebilir suyu getirmek adına bu projeyi uygulamaya koydu. Suya erişim konusunda Afrika'daki Mümin kardeşlerimizin çekmiş olduğu sıkıntılar çok büyük. Bazen insanlar suya ulaşmak için çok uzun mesafeleri kat etmek zorunda. Bunun önüne geçebilmek adına teknik anlamda kusursuz olan su kuyuları projeleri insanlara derman oluyor.

Beşir Derneği Nasıl Bir Yol Haritası İzliyor?

Afrika da su kuyusu maliyeti 3000 dolar ve bunun üstünde olan meblağlar olarak dikkat çekmekte. Tam bir ortalamayı veremiyoruz. Suyun ne kadar uzaklıktan getirileceği, kaç metreden çıkarılacağı, şebekeye bağlanma masrafı ve bunun gibi daha değişik birçok parametre var. Temiz suya en kısa yol üstünden erişim sağlamak en temel hedefi. Bölgedeki Müslüman yöneticilerin gerçekleştirmiş olduğu kılavuzluk sayesinde herhangi bir sorun çıkmıyor. Gerçekleştirilmiş olan saha çalışmasının ardından Afrika su kuyuları projesi başlıyor. Daha sonra kaynaktan alınan hayat kaynağı su, eğer ortam müsaitse şebeke içine çok başarılı bir biçimde dahil ediliyor. Böylelikle insanların bu hayati sıvıya sahip olmaları sağlanıyor. 

15 Temmuz hain darbe girişimini önleme konusunda canlarını ortaya koyan şehitlerimizin isminin yaşatıldığı su kuyuları projeleri de yine Beşir Derneği tarafından organize edilmekte. Kahramanlarımızın adlarının verilmiş olduğu bu kuyular, dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteriyor.

Beşir Derneği Afrika Su Kuyularının Maliyeti Ne Kadar?

Afrika da su kuyusu maliyeti konusunda çok farklı rakamlar var. Ancak Beşir Derneği, özellikle kuyuya isim vermek isteyen kişiler için 3000 dolarlık bir limit koymuş durumda. Bu miktarı yollayanlar, ilgili yere ad verebiliyorlar. Elbette her kuyunun maliyeti aynı değil. Tam 40 metrelik derinliğe kadar inildiği hatta bundan daha fazla olan anlar da var.10000 dolarlık projeler de mevcut. Böyle hallerde Beşir Derneği pratik olan çeşmelere yöneliyor.  Bazen ise birleştirme tekniği kullanılmakta. Yani birden çok proje tek bir hale getiriliyor. 

Beşir Derneği Su Kuyusu Projesine Katılım Kolay mı?

Afrika da su kuyusu maliyeti ödemesini hemen site üstünden yapın. Bunun için hemen üye olabilirsiniz. Özellikle çok hızlı bir sistem olduğundan kısa mesajla katılım şansınız da var. Su yazdıktan sonra 5 TL'lik bir bağış için mesajı hemen 4042'ye göndermeniz lazım. 4012 ise 20 TL tutarlı bir bağış yapmak isteyenler için özel bir biçimde oluşturuldu. Bunun yanı sıra 10 TL üstünden 4032'ye gönderim de söz konusu. Tüm bunlara ek olarak online bir şekilde ve kredi kartından para bağışı şansınız her daim var. EFT ve havale ile beraber, çağrı merkezi ya da temsilcilik sistemleri de kullanılabilir. 

Beşir Derneği Su Kuyularının Türleri Nasıl?

Beşir Derneği, su kuyularının açılması sırasında her daim bölgenin şartlarını çok başarılı bir biçimde göz önünde bulunduruyor. Buna göre birkaç farklı kuyu türü var. Güneş enerjisinden faydalanarak suyun çıkmasını sağlayan kuyu bunlardan birisi. Elektrikli, makaralı ve tulumbalı kuyuların varlığı dikkat çekmekte.