Afrika da Su Kuyusu Açtırmak

Afrika da Su Kuyusu Açtırmak

Afrika dünyanın en eski kıtalarından birisi. Son derece büyük ve geniş olmasına rağmen özellikle sosyal adaletsizliğin yoğun olmasıyla dikkat çekmekte. Milyonlarca Müslüman kardeşimizin yaşamış olduğu bu kara kıtanın en büyük problemi ise susuzluk. Beşir Derneği, Müminlerin daha fazla mağdur olmasına kayıtsız kalmayarak onlar için su kuyusu açma projesini bundan yıllar önce başlattı. Afrika ya su kuyusu açtırmak, bu sayede kolay bir hal aldı. Buna dahil olmak mümkün.

Afrika Su Kuyusu Projesi Nedir?

Afrika su kuyusu projesi, Beşir Derneği tarafından düzenlenen ve Müslümanların suya kavuşmasını sağlayan bir organizasyon. Bilindiği üzere Afrika kıtasında çok sayıda Müslüman yaşıyor. Ancak bunların çok küçük bir kısmı suya erişim konusunda problemle karşılaşmıyor. Genel olarak kıtada büyük bir su sorunu var. Kilometrelerce yol giden ve evine su taşıyan insanlar var. Bundan dolayı Afrika su kuyusu projesi olarak bilinen son derece faydalı bir organizasyon var. Beşir Derneği bunu tek başına yapmıyor. Çünkü maliyetin karşılanabilmesi için bağışların yapılmasına ihtiyaç var.

Afrika Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Afrika ya su kuyusu açtırmak isteyen kişilerin belli miktarda parayı Beşir Derneği'nin belirlemiş olduğu yöntemler üstünden yollaması lazım. Kuyunun açılması için takip edilen süreç ise şöyle;

 • Beşir Derneği, kıtada yer alan ülkelerin çok büyük bir kısmında personele sahip.
 • Bunların ilk görevi nerede ihtiyacın olduğunu belirlemek.
 • Bu noktada özellikle nüfus dengesi son derece önemli.
 • Yani açılacak olan kuyudan çok büyük bir kesimin faydalanmasını sağlamak ilk amaç olarak dikkat çekmekte.
 • Bunun yanı sıra özellikle bölgedeki yöneticiler ve yerel idarecilerin görüşü de her daim alınıyor.
 • Onların bu konuda yapacakları yönlendirmeler öneme sahip.
 • Afrika kıtasında su kuyusu açtırmak genel olarak çok kolay bir işlem değil.
 • Su kaynaklarının en az 40 metre gibi bir derinlikte olduğunu biliniyor.
 • Bundan dolayı teknik anlamda sorunsuz bir sürecin devam etmesi şart.
 • Suyun bulunmasının tek başına yeterli olmadığını da hemen söyleyelim.
 • Hem temiz hem de içimi konusunda sorununun bulunmaması da gerekmekte.
 • Tüm bunların ardından Afrika ya su kuyusu açtırmak projesi başarılı bir biçimde tamamlanmış oluyor.
 • Böylelikle birçok kişi, uzun yıllardan beri beklemiş olduğu suya kavuşmuş oluyor.

Afrika Su Kuyusu Projesine Ne Kadarlık Bağış Yapılır?

Afrika ya su kuyusu açtırmak, insanların en temel ihtiyaçlarını karşılayan bir proje olmasından dolayı çok büyük bir ilgi görmekte. Dernek bu konuda hem iyi hem de hızlı. Şimdiye kadar birçok kuyu açıldı ve bunların tümü faaliyete geçti. Bağış yapmak isteyen kişiler için bir limitin olmaması ise çok güzel bir durum. Herkes, sahip olduğu bütçe uyarınca yardımlarını tamamlıyor. 1 TL'den başlamak üzere bunu gerçekleştirmek mümkün. Bunun yanı sıra dernek, 3000 dolar verenlere farklı ve ilgi çekici bir hak tanımakta. O da isim vermek. Kuyulara ad koymak gibi bir gelenek var. Tek başına 3000 dolar verenler bunu seçebiliyorlar. 

Kuyunun masrafının bu miktardan hem fazla hem de düşük olduğu birtakım durumların olduğunu hemen söyleyelim. Fazla olduğu vakit aynı anda birden çok proje tek bir çatı altında birleştirilmekte. Bunun tam tersi hallerde ise fazla kalmış olan bağış miktarı, gerekli bakımlar için havuzda muhafaza ediliyor.

Afrika Su Kuyusu Projesine Katılım Nasıl?

Afrika ya su kuyusu açtırmak için site üstünden katılım işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayın. Kısa mesajla bunu yapmak basit. Bunun yanı sıra online ödeme yöntemleri, banka havalesi de rahatlıkla kullanıldığından bunların tümü bir avantaj.