Afrika'da Su Kuyusu Açan Dernekler

Afrika'da Su Kuyusu Açan Dernekler

Afrika dünyada küresel ısınmanın etkilerini en yoğun yaşayan bölgeler arasında yer alıyor. Afrika, aslında su kaynakları açısından zengin bir kıta olsa da suya ulaşım konusunda en çok zorlanan bölgeler arasında bulunuyor. Afrika’da yeraltı sularının yerüstü sularından çok daha fazla olduğu düşünülmektedir. Bu sebeple Afrika’daki ihtiyaç sahibi bölgelere temiz su ulaştırmak için Afrika'da su kuyusu açan dernekler oldukça önemli bir konumda bulunmaktadır. 

Neden Afrika’da Su Kuyusu Açtırmalıyız? 

Afrika'daki birçok bölge kuraklık veya yarı kuraklık sebebiyle susuzluk sorunu ile mücadele etmektedir. Yağış almadığı için suya ulaşmak Afrika’da oldukça büyük ehemmiyet taşımaktadır. Afrika'da her yıl 2 milyondan fazla insan temiz suya ulaşamadığı için hayatını kaybetmeye devam ediyor. Birçok insanda temiz suya ulaşamadığı için farklı hastalıklarla mücadele etmek zorunda kalıyor. Sırf temizliğe ulaşmak mümkün olmadığı için Afrika'da birçok insan kirli sulardan bulaşan kolera, tifo, dizanteri ve zatürre gibi çeşitli hastalıklarla hayatını sürdürmeye çalışıyor. Bu yüzden dünyadaki tüm ülkelerin Afrika’ya su götürmek için elini taşın altına koyması gerekmektedir. Türkiye'de de bu amaca hizmet veren Afrika'ya su kuyusu açan dernekler bulunmaktadır. Beşir Derneği ile Afrika'da susuzluk ile mücadele eden birçok kişiye yardım taşıyabilir birçok kişinin temiz suya ulaşarak hayatta kalmasını sağlayabilirsiniz. 

Afrika'da Neden Su Yok?

Aslında Afrika kıtası su kaynakları bakımından oldukça zengin bir bölge olma özelliği göstermektedir. Fakat içinde bulunduğu coğrafi konum ve ekonomik şartları gereği burada yaşayan insanların suya ulaşması yardım götürülmediği sürece imkansıza yakın bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Tüm ülkelerin gerekli sorumluluğu üstlenmesi ve bağışları Afrika'ya ulaştırılması durumunda buradaki su sorununun çözülememesi için elde hiçbir sebep yok. Sorunu çözmek için sadece planlı bir şekilde bölgede su kuyusu açmak birçok kişinin hayatını kurtarmak için büyük bir yardım niteliği taşımaktadır. Bu yüzden Afrika’da su kuyusu açan dernekler arasında bulunan Beşir Derneği hayatları kurtarmak için sizden yardım bekliyor. 

Afrika'da Su Kuyusu Nasıl Açılır?

Afrika'da su kuyusu açan dernekler ile su kuyusu açmak için bağışta bulunmak isteyen kişiler ortak noktada buluşur. Burada önemli bir husus olarak derneğin güvenilirliği karşımıza çıkıyor. Bağışlarınız için güvenilirliği kanıtlanmış olan Beşir Derneği ile birlikte çalışabilir ve bağışlayın sonucunda yapılan çalışmaları takip edebilirsiniz. Beşir Derneği su kuyusu açmak için yaptığınız buluşları bir havuz içerisinde saklar ve uygun maliyet elde edildiğinde en çok ihtiyacı olan bölgeye su kuyusuna açar. Böylece ülkemizin ve dünyanın farklı yerlerindeki kişiler yardımlaşma ve dayanışma içerisine girerek binlerce insanın hayatını kurtarmış olur. 

Beşir Derneği İle Afrika'ya Hayat Götürelim

Dünya üzerinde yaşayan her canlının yaşamın temel unsuru olan temiz sudan mahrum kalması Afrika’da insanlık dramı olarak karşımıza çıkmaktadır. Herkesin kolayca ulaşması gereken su için bazı bölgelerde mücadele verilmesinin gerekmesi çözülmesi gereken bir sorundur ve herkesin sorumluluk üstlenmesi durumunda sorun büyük oranda çözülecektir. Bu yüzden herkesin en temel ihtiyacı olan suya ulaşabilmesi için yardımlarınız çok büyük önem taşıyor. Beşir Derneği, yaptığınız yardımların tamamını başta en çok ihtiyacı olan bölgeler olmak üzere dünyanın her yerine taşımak için yoğun bir istihbarat araştırması ve yoğun bir çalışma göstermektedir. Hayatları kurtarma şansımız varken sorunu göz ardı edip susuzluktan ölen insanlar yokmuş gibi davranmamız bir insanlık ayıbıdır. Bu yüzden yardım edebilecek durumda olan herkesin Afrika'ya Hayat götürmek için elinden ve yüreğinden geldiği kadar yardımda bulunmasını beklemekteyiz.