Afganistan’a Yardım Bağışı Destek

Afganistan’a Yardım Bağışı Destek

Paylaşmak ve yardımlaşmak dinimizin sünnetlerinden biridir. Hem mübarek günlerde hem de yılın geri kalan günlerinde Afganistan’daki müslüman kardeşlerimizin yardım çağrılarına cevap buluyor sizin bağışlarınızla ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyoruz. Afganistan’a yardım bağışı destekleri için kurban bağışlarınızdan, fitre bağışlarınıza kadar yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilir, el ele vererek gönül coğrafyasına katkıda bulunabilirsiniz.

Afganistan Yardım Bağış Projelerimiz Nelerdir?

Yüce Allah’ın ( c.c) bizlere nasip ettiği nimetler, cömertlik ve yardımlaşmayla artacak, artıkça da üstümüze daha fazla vazife düşecektir. Nisap miktarı üzerinden mal ve mülkünüzün temizliği için zekat ve fitrelerinizi bağışlayabileceğiniz gibi kurban kesimlerini aynı zamanda sadakalarınızı da Afganistan’a su, gıda ve kıyafet olarak gönderebilirsiniz. Afet durumundan kaynaklı zor zamanlar geçirmekte olan Afganistan için müslüman kardeşlerimizle bir araya gelerek, tıbbi malzemeden, gıda ve su kuyusu projesine kadar 2014 yılından bu yana belirli projelerde sizlerin destekleriyle çoğalmaktayız. Gönül coğrafyası diyerek, bizden uzakta yaşayan müslüman kardeşlerimizin bu zor zamanlarında yanlarında olmak için el ele vererek Afganistan’a yardım bağışı destek projesine sizleri de bekleriz.

Afganistan’a Su Kuyusu projesi Nasıl İlerlemektedir?

Afganistan’da yaşanan afetler ve mali gelir eksikliği nedeniyle kıtlık ve susuzlukla mücadele verilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de müslüman kardeşlerimizin birlik beraberliği ile bu zor zamanlarda sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek, temiz içme suyu kuyularının açılması binlerce insanın su sıkıntısı yaşamamasını engelemektedir. 2014 yılında yaşanan afetle birlikte gıda ve temiz su eksikliği yaşayan Afgan kardeşlerimiz için su kuyusu projesine dahil olan milyonlarca bağışçımız, bu iyilik yolunda mücadelemizin devam etmesi sağlamıştır. Afganistan’a yardım bağışı destek projesi kapsamında sizlerin de kırsal kesimlere su kuyusu açmak için bağışlarınıza ihtiyaç duyulmakta ve kardeşlerimiz için el ele verilmesiyle çoğalarak büyümekteyiz.

Afganistan Kurban Kesim Organizasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Afganistan’da kıtlık ve susuzlukla mücadele eden müslüman kardeşlerimiz bayram ve ramazan ayında da zor dönemler geçirmektedir. Allah’ın muradıyla bizler de sizlerin verdiği desteklerle kurban kesim organizasyonları yaparak, burada yaşamakta olan çocukların ve ailelerin kurban nimetlerinden yararlanmalarını sağlamaktayız. Sizin bizlere veridiğiniz vekaletle Afganistan’da kesilen kurbanların dağıtılması, gıda paketlerinin hazırlanması ve su kuyularının açılması için sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek mücadelemizi vermekte, müslüman kardeşlerimizi bu zor zamanlarında desteklemekteyiz.  300 köylülün 2014 yılında kurtarılması için Beşir derneği de helikopterle sizin destekleriniz sayesinde afet zamanı yanlarında olmuştu. 6 yıl sonra da hala desteklerinizle onların yanında olmaya devam etmekteyiz.

Afganistan’a Nasıl Bağış Yapılır?

Afganistan’a yardım bağışı destek projesinde yer almak için kurban kesimleri organizasyonlarımızdan hisse temin edebilir, su kuyusu, gıda paketi ve kıyafet yardımı için bağışlarda bulunabilirsiniz. Gönül coğrafyasında bütün müslümanlarla bir araya gelerek bu iyilik yolunda birlikte yürüyebilir, yardımlarınızı bütün müslüman kardeşlerimizle buluşturabiliriz. Online bağış, SMS bağışı ve Havale yöntemleriyle, İslamiyetin bize verdiği yardımseverlik ilkesine dayanarak gönlünüzden kopan yardımlarınızı beklemekteyiz. El ele vererek hep birlikte daha güzel bir dünya ve müslüman kardeşliği için sizlerle yola devam etmek isteriz.

Beşir Derneği Afganistan’a Yardım Bağışı Projesi

Coğrafi zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan Afgan kardeşlerimiz, sizlerin Beşir derneği aracılığıyla yardımlarınızla hayata tutunabilmektedir. Afetten, savaş ve yoksuluktan kaynaklı zor dönemler geçiren kardeşlerimize siz de yardımcı olabilir, müslüman kardeşlerimizin içme suyuna muhtaç kalmadan yaşamalarını sağlayabilirsiniz. İyilik Her Yerde projemizle birlikte Türkiye’de ve dünyada yer alan bütün zorluklarla mücadele ederek, kardeşlerimizin yanlarında olmaya devam edebilir, desteklerinizle onları sevindirebilirsiniz.