Afganistan Kampanyası Beşir Derneği

Afganistan Kampanyası Beşir Derneği

Bir yanda modern bir hayat, zenginlik, varlık diğer yanda açlık, fakirlik, susuzluk ve yok olma ile var olma arasında süren sert bir hayat savaşı ve tam bu arada umudun adı Afganistan Kampanyası Beşir Derneği.

Biz Kıtalara Hükmeden Bir Devletin Torunlarıyız

Tek umudu Türkiye olan Afganistan’da ki Müslümanların yardım çığlığına tüm dünya gibi sessiz kalmak bu millete yakışmaz çünkü biz kıtalara hükmeden bir devletin torunlarıyız. Yüzyıllardır nasıl ki Osmanlı tarafından himaye edilmişse bugünde Türkiye Cumhuriyeti tarafından himaye edilen toplumların ümidi olan Türkler düzenledikleri proje ve kampanyalar ile her zaman yanlarında oldu, olmaya devam ediyor.

İnsanlığa Yardımı Peygamberimizden Öğrendik

Biz insanlığa yardımı peygamberimizden öğrendik çünkü kendisi insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır buyurmuştur. Biz insanlara yardım etmemiz gerektiğini Kuran-ı Kerim ile bizlere seslenen ve iyilikte yarışın emrini veren Yüce Allah’tan öğrendik. Böyle bir toplumun ferdi olarak her birimiz dünyanın hangi coğrafyasında olursa olsun bir Müslüman yardım istediyse yardıma koştuk aynen bugün Afganistan Kampanyası Beşir Derneği faaliyetlerinde ki gibi.

Afgan Kardeşlerimize Aylık Gıda Kumanyaları Dağıtıyoruz

Gönlümüzde yeri her zaman özel olan Afganistan’a da bu inanç ile yardımcı olmaya gayret ediyoruz, Afganlı kardeşlerimizin, ailelerin, yetimlerin ve çocukların insani yardımlar ile yanlarındayız, aylık gıda kumanyaları dağıtıyoruz. Bağışlanan kurbanların vekaletini aldığımız bağışçılarımızın hediyesi olarak etlerini Afganlı dostlarımıza ulaştırıyoruz.

Temiz Suya Kavuşmalarına Vesile Oluyoruz

Her Ramazan ayında iftar sofralarında buluşuyor, iftariyelikler dağıtıyor, bayramlık kıyafetler hediye ediyor, fitre ve zekatlarınızı gerçek ihtiyaç sahiplerine iletiyoruz. Bir damlası ile bir ağacın büyümesini sağlayan yaşam kaynağı suya muhtaç Afganistan topraklarında su kuyuları açıyor, Afganlı din kardeşlerimizin temiz suya kavuşmasına vesile oluyoruz.

Karaboyun Köyünde 300 Kişinin Kurtarılmasını Sağladık

2014 yılında büyük bir sel felaketi yaşayan Afganistan’da 2 binden fazla insan selde hayatını kaybetti, felaketin ardından oradaydık, yaraları sarmaya giden Afganistan Kampanyası Beşir Derneği personeli 300 kişinin yaşadığı Karaboyun köyünde ki insanları helikopter ile tahliye etti ve ardından gelen sel ile köy haritadan silindi.

Beşir Derneği İle İyilik Her Yerde

Böyle önemli destekler ile Afganlı dostlarımızın yıllardır bir adım ötesindeyiz. Dünyada ki topraklarda bulunan mazlumlara yardım ulaştıran Beşir Derneği iyilik Her Yerde kampanyası ile sadece Afganistan değil Arakan, Bangladeş, Arnavutluk, Somali, Yemen, Filistin, Suriye, Etiyopya, Bosna Hersek, Libya, Kosova, Pakistan, Mynmar gibi onlarca yardım bekleyen, umudu Türkiye ve Türkler olan ülkelere de ulaşıyor.

İyilik Kervanında Yer Alın

Afganistan Kampanyası Beşir Derneği çalışmalarının hemen hepsini diğer topraklarda da uygulayan dernek bunu bağışçılarının bitmeyen hatta her gün artan desteği ile başarıyor. İyilik kervanında yer almak, iyilik duvarına bir tuğla koymak, Allah’ın iyilikte yarışın emrini yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin yardımlarını bekliyoruz.

Daha Fazla İhtiyaç Sahibine Ulaşalım

Yardımların artması demek daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmak demek, daha fazla mazlumun yüzünde bir tebessüm oluşmasına vesile olmak demek. Daha fazla bağış dünya topraklarında bize ses veren yardım isteyen daha fazla Müslüman kardeşimize el uzatmak demek.