Afet ve Acil Yardımlar İçin Bağış

Afet ve Acil Yardımlar İçin Bağış

Doğal afet olan deprem, sel, yangın, toprak kayması gibi önlemesi insanın elinde olmayan felaketler ile maden kazası veya nükleer patlama gibi insan kaynaklı acil durumlar karşısında afet ve acil yardımlar için bağış kampanyaları çok önemlidir.

Afet Anında AFAD Koordinasyonunda Görevdeyiz

Ülkemizde her yıl farklı bölgelerde gerek sel, gerek çığ gerekse deprem felaketleri yaşanmakta bu durumlar karşısında Cumhurbaşkanlığı tarafından yetkilendirilen kurum AFAD’tır. Ancak AFAD koordinasyonunda sivil toplum örgütleri ve hayır kurumları da görev almaktadır.

Üzerimize Düşen Görevi Yerine Getirmek İçin Hazırız

Beşir Derneği olarak bizlerde hem personelimiz hem de gönüllü hayırseverlerimiz ile afet anında bölgede üzerimize düşen görevi yerine getirmek için sürekli hazır durumdayız. Derneğimiz bağışçılarımızın desteği ile onların yaptığı afet ve acil yardımlar için bağış sayesinde ihtiyaç anında kullanılmak üzere çeşitli yatırımlarını yapmaktadır.

Bölgeye Beklemeden İntikal Edebiliyoruz

Bu kapsamda oluşturduğumuz acil afet lojistik depolarımız ile afetin yaşandığı bölgeye beklemeden intikal edebiliyoruz. Arama kurtarma çalışmalarında görevlendirdiğimiz personel ve gönüllülerimizin bu konuda ki eğitimlerini AFAD’tan almaları noktasında girişimlerde bulunuyor ve bu eğitimleri sağlıyoruz.

İnsanımıza Sıcak Bir Aş Temin Ediyoruz

5 bin kişiye aynı anda sıcak yemek üretme kapasitesine sahip mobil ve sahra aşevlerimiz ile afet yaşayan insanımıza sıcak bir aş temin ediyoruz. 16 m2’lik çadırlarımız ile çadır kentler kurduğumuz gibi ekmek üretimi de yapıyoruz, 2015 ila 2019 tarihleri arasında toplam 45 milyon ekmek üreterek ihtiyaç sahiplerine dağıttık.

Acil Eylem Planımızı Hazır Bulunduruyoruz

Lojistik araçlarımız ile yardımların afet bölgesine naklini gerçekleştiriyoruz, gıda dışında sağlık, kıyafet, ısınma, temizlik malzemesi gibi ihtiyaçları da temin ediyoruz. Ülkemizde yaşanan bir felaket anında afet ve acil yardımlar için bağış sayesinde 200’den fazla temsilciliğimiz ile hemen koordine olarak bölgeye intikali sağlıyor ve orada ki acil eylem planımızı hazır bulunduruyoruz.

Yaraları Saran Dernek Olmanın Gururunu Yaşıyoruz

Van, Samsat ve Elazığ depremlerinde, Soma ve Ermenek maden kazalarında, Nepal ve Endonezya’da yaşanan tsunamide, Pakistan, Afganistan, Arnavutluk ve Bosna Hersek’te ki sel felaketlerinde yaraları saran dernek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu iyilikleri ve bu yardımları ulaştırmamıza katkı veren elbette afet ve acil yardımlar için bağış yapan iyilik temsilcisi yardımseverlerimiz.

Unutulmamalı Ki Acılar Paylaşılınca Azalır

Sizlerde bu gurura ortak olmak, acıyı yaşayan Müslümanlara el uzatmak, bir kâse sıcak çorba, bir sıcak tebessüm için bende varım demek için Beşir Derneğimizin faaliyetlerine katkı sunabilirsiniz. Unutulmamalı ki acılar paylaşılınca azalır, o zaman acıları paylaşmada, Yüce Allah’ın iyilikte yarışın emrini yerine getirmede, yaptığı iyilikler ile dünyaya örnek olan sevgili Peygamberimizin yolunda bir olalım.

Derneğimizin Çalışmalarına Gönüllü Katkı Sunabilirsiniz

Derneğimizin banka hesap numaralarına nakdi bağışlarınızı yapabildiğiniz gibi, gıda, kıyafet, sağlık malzemesi, temizlik ürünleri gibi birçok ihtiyaç malzemesi konusunda da bağışçı olabilirsiniz. Hatta afet ve acil durumlarda gönüllü olarak arama kurtarma ekibine dahil olabilir yapılan bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında derneğimizin çalışmalarına gönüllü katkı sunabilirsiniz. Çünkü iyilik ve hayır sadece para ile yapılmaz.