Adana Beşir Derneği

Adana Beşir Derneği

Adana Beşir Derneği olarak Müslüman toplumumun el ele olması, hep birlikte refah içinde yaşaması için yardımlaşma kampanyaları yapıyoruz. Hem ülkemizde hem de yurtdışında fakirlikle, yoksullukla mücadele eden kardeşlerimiz için yapacağınız hayırlara vesile oluyoruz.

İslam dini kadar paylaşmaya ve yardımlaşmaya vurgu yapan bir din olmamıştır. Ayetlerde ve hadislerde Müslüman topluğuna paylaşmanın önemi anlatılmıştır. Allah, Müslümanlardan bahsederken iyiliği emreden kötülüğü reddeden toplum olarak anlatmıştır.

Derneğe Kurban Bağışı Yapılır Mı?

İslam kelimesinin anlamı barıştır. Allah, yeryüzünde barış, huzur ve refah içinde yaşamamız için İslam dinini indirmiştir. Bir hadiste mümin müminin aç karnını doyurursa Allah da onu cennet meyveleriyle doyuracaktır buyurulmuştur. Adana Beşir Derneği olarak İslam dininde paylaşmanın önemini, el ele vermenin önemini unutmadan Müslüman kardeşlerimize el uzatmak için yardım kampanyaları yapıyoruz.

Derneğimize kurban bağışı yapabilir, yoksulların ve fakirlerin karınlarını doyurabilirsiniz. Bizler hayırlarınıza vesile olmak için kurban vekaletlerinizi alarak sizin adınıza, sizin ibadetinizin yerine gelmesi için kurbanları İslami usullere göre kesiyoruz.

Kurban Bayramı, Ramazan ayı, kandiller gibi mübarek günlerde buruk bir sevinç yaşayan Müslüman olmasın diye yardımlarımızı esirgemiyoruz. Sizler de Müslüman kardeşlerinize gönlünüzden geçtiği, elinizden geldiği kadar yardım yapmak istiyorsanız hayırlarınıza vesile oluyoruz.

Bayramda kesilen kurban, akika kurbanı ve adak kurbanlarını derneğimize bağışlayabilirsiniz. Derneğimize bağışladığınız kurbanlardan sonra hocalarımız hayvanları özenle seçiyor ve İslami usullere göre kestikten sonra fakirlere dağıtılıyor.

Yurtdışına Kurban Bağışı Yapılabilir Mi?

Adana Beşir Derneği olarak tüm Müslümanların refah içinde yaşaması, dayanışma içinde olması için yurtdışına yardım kampanyaları düzenliyoruz. Bayramlarda dayanışma içinde olmak, birlik ve beraberlik duygusunu daha çok hissetmek için bizimle her zaman iletişime geçebilir, kurban bağışları yapabilirsiniz.

Yurtdışına kurban bağışı yapmak için sitemizden online bağış yapabilirsiniz. Kurban vekaletinizi bize verdikten sonra kabul ettim diyerek yola koyuluyor ve hayırlarınıza vesile olmak için kurbanları yurtdışında sefaletle sınanan Müslüman kardeşlerimize ulaştırıyoruz. Adak kurbanı, akika kurbanı ve bayram vaktinde kesilen kurbanları derneğimize bağışlayabilirsiniz.

İhtiyaç Sahibi Ailelere Nasıl Yardım Yapılır?

Hz. Peygamber’e hangi sadaka daha faziletlidir diye sorulduğunda malı az olanın gücüne göre verdiği sadaka cevabını vermiştir. Allah rızası için yapılan her yardım İslam’ın en güzel davranışlarından biridir. Bugün ülkemizde ihtiyaç sahibi olan, evinde yiyecek ekmeği olmayan binlerce aile var. İhtiyaç sahibi ailelerin sofralarına bir tabak yemek koymak, bir ekmeğe muhtaç olan ailelerin erzaklarını almak hem sizin hem de onların gönüllerine huzur verir.

Adana Beşir Derneği olarak Allah rızası kazanmak için çıktığımız bu yolda ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyoruz. İllerde, ilçelerde, köylerde, en ücra yerlerde varlığı belli olmayan ailelerin evlerine ihtiyaçlarını götürüyoruz. Derneğimizin yardım kampanyalarına katılarak ihtiyaç sahibi ailelere el uzatabilirsiniz.

Online Bağış Yapılabilir Mi?

Yetim çocuklarımızın yüzlerini güldürmek, yüzlerinde sıcak bir tebessüm oluşturmak için derneğimize bağış yapabilirsiniz. Ramazan ayı yoksulların ve fakirlerinden anlamamız için mübarek aylardır. Bu aylarda yardımlarımızı esirgemeden, orucunu açacak sıcak yemeği olmayan ailelerin sofralarına bir tabak koymak için el ele verebiliriz. Ramazan ayında, bayramlarda, kandil günlerinden Allah’ın rızasını kazanmak için gelin el ele verelim.

Derneğimize online bağış yapabileceğiniz birçok yardım kampanyası vardır. Ramazan paketleriyle ailelere yardım edebilir, yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için gönlünüzden kopanı gönderebilirsiniz. Kurban Bayramı’nda buruk bir sevinç yaşayan Müslüman kardeşimiz olmasın diye kurban bağışlarınızı da online yapabilirsiniz. Ülkemizde ve yurtdışında yardıma ihtiyacı olan insanlara el uzatmanız için hayırlarınıza vesile oluyoruz.

Online bağış yapmak için tıklayın