15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği

15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği

Temiz suya hasret, açlık ve kuraklık ile mücadele eden Müslümanlara hayat kaynağı olan temiz suyu ulaştırmak adına 15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği tarafından başlatılmış ve devam eden önemli projelerdendir.

250 Şehidimiz Adına 250 Adet Su Kuyusu

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin yaşadığı en büyük ihanette kaybettiğimiz 250 şehidimiz adına 250 adet su kuyusu açılması için başlatılan kampanyaya her gün bağış yapılmaya devam ediyor. Küresel ısınmanın etkisi, fakirlik, kuraklık ve imkânsızlık gibi birçok nedenden su bulamayan birikmiş çamurlu sular ile ihtiyaçlarını karşılayan ülkelerde açılan ve halen açılmaya devam eden su kuyuları insanlara sağlık ve temizlik imkânı da sağlıyor.

Suya Pis Sulardan Oluşan Göletlerden Ulaşılıyor

Bu ülkelerin hemen hepsinde evlerde su şebekesi yok, insanlar suya ancak pis sulardan oluşan göletlerden ulaşabiliyor, bu durumda kolera, dizanteri, tifo gibi onlarca ölümcül hastalığa neden oluyor. Arakan, Kamerun, Çad, Sudan, Somali, Nijerya, Pakistan, Tanzanya ve Afganistan’da şehitlerimizin her birinin adını yaşatacak 250 su kuyusu 15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği olarak sürdürüyoruz.

Peygamberimiz (Sav) Hadisinde Su Hayrının Önemi Vurgulamaktadır

Peygamberimiz SAV bir müminin hangi sadakanın daha hayırlı sorusuna insan ve hayvanların su ihtiyacına cevap vermektir buyurdu ve dualarında Yaradan’dan hatalarının su, kar ve buz ile yıkanarak tertemiz olmasını diledi. Başka bir hadiste ise Efendimiz, hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse Allah’ta ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir demiştir.

15 Temmuz Destanını Başka Coğrafyalarda Anlatıyoruz

Ülkemizin 15 Temmuz destanını başka coğrafyalarda anlatmak her şehidimiz için sadaka olacak 250 hayratı gerçekleştirmek için başlatılan 15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği tarafından sürdürülen önemli projeler arasında. Nasıl ki Beşir Derneği olarak 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanımızın sokaklara daveti ile meydanlara, caddelere sokaklara indiysek, devamında her akşam yüzlerce Beşir ile nöbet tuttuk, 203 ayrı bölgede nöbet tutan vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk.

Bu Milletin 15 Temmuz Destanını Unutturmayacağız

15 Temmuz’u unutturmamak, bir milletin ülkesine, hükümetine, toprağına, bayrağına sahip çıkışının destanını tüm dünyaya duyurmak için her platformu değerlendirdik. Bu vesile ile aynı amaç için su kuyuları projesini hayata geçirdik, su kuyusu bağışları temiz suya hasret bölgelerde kuyuların açılması için aktarılmaya devam ediyor.

Su Hayratları Sadaka-İ Cariye Olarak Geçer

Açılan bölgenin ekonomik, fiziki ve coğrafi koşullarına, yasal prosedürün işleyişine göre su kuyusu açılma süreci en fazla 8 ay sürmekte olup bağış oranları sınırsızdır, 1 liralık bağışla da destek olabilir bir kuyunun açılmasının maliyetini de karşılayabilirsiniz, bir kuyunun maliyeti 3 bin dolardır. 15 Temmuz Su Kuyuları Projesi Beşir Derneği aracılığı ile hayırseverlerin desteği sonucu açılan su kuyuları sayesinde din kardeşlerimiz su ihtiyacını karşılayabilmek için saatlerce yol kat etmek zorunda kalmıyor. Tatlı ve temiz su içerek ishal, kolera, tifo, dizanteri gibi ölümcül hastalık riski azalıyor, su hayratları sadaka-i cariye olarak geçer yani hayrı devam eden iyiliktir, sizde bir damla hayat için derneğimize bağışta bulunabilirsiniz.