• Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası
  vefat eden 41 vatandaşımıza Allah (c.c.)’tan rahmet,
  yaralılara acil şifalar diliyoruz.
 • Deprem sonrası personel ve gönüllülerimiz
  ile afet bölgesine süratle intikal ederek
  çalışmalara başladı.
 • Devletimiz ve milletimiz el ele
  Elazığ ve Malatya’daki afetzedelerin
  yaralarını sarmaya devam ediyor.


Image

24 Ocak gecesi Elazığ-Sivrice'de 6.8 şiddetinde yıkıcı bir deprem meydana geldi. Depremin ardından çok kısa bir süre içerisinde süratle arama ve kurtarma çalışmalarının başlaması, sağlık ve güvenlik hizmetlerinin her türlü zorluğa rağmen aksatılmadan verilebilmesi, afetzedelerin yerleştirileceği alanların tespit edilip barınma alanlarının oluşturulması, çadır, battaniye, ısıtıcı, gıda, sıcak yemek gibi temel insani hizmetlerin ikame edilmesi gibi, afet sahasına kısa sürede etkin olarak hakim olunması hakikaten takdire değer çok başarılı bir çalışmaydı. Devletimize ve bölgeye hemen yardım ulaştırmak için gayretli bir çalışmaya girişen milletimize teşekkür ediyoruz.

Beşir Derneği olarak merkez üssü Elazığ olan deprem haberini alır almaz Muş Bölge Müdürümüz, personelimiz ve gönüllülerimiz ile birlikte afet bölgesine süratle intikal ederek tespit ve yardım çalışmalarına başladık. Elazığ, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl ekiplerimizi afet sahasına sevk ettik. 5000 kapasiteli mobil aşevimizi Elazığ'a kısa sürede ulaştırarak afetzede vatandaşlarımıza sıcak yemek ikramına başladık. Temel ihtiyaç malzemeleri de eş zamanlı olarak afet bölgesine sevk edildi. Valilik bünyesinde oluşturulan kriz merkezi ile koordineli bir şekilde faaliyetlerimiza devam ediyoruz. 200'den fazla gönüllümüz ile 18 lokasyonda yardım çalışmalarımız aralıksız 7/24 devam ediyor.

BÖLGEDEKİ FAALİYETLERİMİZ

Beşir Derneği olarak Depremden çok kısa bir süre içerisinde Elazığ ve Malatya’da AFAD koordinasyonunda faaliyetlerimize başladık.
18 lokasyonda yaptığımız çalışma raporumuz

Aşağıda ki tabloda yer alan veriler 18 Şubat 2020 Saat: 10:00 itibari ile güncellenmiştir.

Veriler 18 Şubat 2020 Saat: 10:00 itibari ile güncellenmiştir.

GALERİ

DAHA FAZLA YÜKLE

HABERLER