Kapat

Beşir Derneği

Beşir Derneği KKTC'de Yeni Faaliyetlere Başlayacak

Semerkand Kıbrıs Türk Yazarları Dayanışma Derneği'nin davetlisi olarak KKTC'ye giden Beşir Derneği Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Cevdet Şanlı, basın toplantısı düzenledi. Başkan Şanlı, KKTC'de yapacakları çalışmaların madde bağımlılığı, çocuk ve yaşlı evleri gibi konularda olabileceğini ifade ederek, bunun yapacakları ön çalışmanın ardından netlik kazanacağını kaydetti.

Cevdet Şanlı, basın toplantısındaki konuşmasında, 55 ülkede örgütlü derneğin yurtiçi ve dışında yardıma muhtaç insan, bölge ve ülkelere,  eğitim, sağlık, gıda, giyim, yakacak, sosyal ve kültürel alanlarda hizmet verdiğini belirterek, bu konularda Kuzey Kıbrıs'ta da hizmet vermek istediklerini söyledi.

KKTC'de yapacakları çalışmaların madde bağımlılığı, çocuk ve yaşlı evleri gibi konularda olabileceğine ifade eden Şanlı, bunun yapacakları ön çalışmanın ardından netlik kazanacağını kaydetti.

Cevdet Şanlı, Beşir Derneği'nin özellikle Pakistan, Arakan ve Somali'de kimsesiz çocuklar için okul ve yetimhaneler açtığını anlattı.

"Can ve ciğerimiz konumunda olan Yavru vatan Kıbrıs, komşu olduğumuz gibi akrabalık ilişkimiz olduğumuz bir ülke" diyen Şanlı, buraya da hizmet götürmek istediklerini belirtti. Şanlı, KKTC'de hayata geçirecekleri projeyi ihtiyaç ve öncelik sırasına göre belirleyeceklerini ifade etti.


Fotoğraf Galerisi

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function setFetchMode() on boolean in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php:5094 Stack trace: #0 /home/gencbesir/besir.org.tr/detay.php(225): cmsManagement->IcerikListe(4, ' order by id de...', NULL, ' and tumkeyw li...') #1 /home/gencbesir/besir.org.tr/404.php(107): require('/home/gencbesir...') #2 {main} thrown in /home/gencbesir/besir.org.tr/cms/inc/_functions.php on line 5094