Türk Kızılay’ından Beşir Derneği’ne Plaket

Türk Kızılay’ından Beşir Derneği’ne Plaket
 11.03.2019  Bu Haber 171 Defa Görüntülendi

Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç , Beşir Derneği Genel Başkanı Fatih Sarıyar’ı makamında ziyaret etti. Kan bağış kampanyalarında Beşir Derneği’nin sağladığı katkılardan dolayı teşekkürlerini ileten Turunç, Sarıyar’a teşekkür plaketi takdim etti.

 

Ulusal ve uluslararası alanda gıda, giyim, sağlık, barınma gibi yardım faaliyetleri yürüten Beşir Derneği,  aynı zamanda   Türk Kızılay’ı  ile birlikte 2013 yılından bu yana düzenlediği kan bağışı organizasyonları ile ülkemizin kan stoklarının azalmasının da önüne geçme gayretinde.

Ülkemizde her geçen gün artan kan ihtiyacına karşı Beşir Derneği ve Türk Kızılayı’nın ortaklaşa yürüttüğü Kan Kardeşim Projesi devam ediyor. Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç  ve yönetim Kurulu üyesi Ercan Tan  Beşir Derneği  Genel Başkanı Fatih Sarıyar’ı makamında ziyaret etti.  Kan bağış kampanyalarında sağladığı katkılardan dolayı teşekkürlerini ileten Turunç,  Sarıyar’a teşekkür plaketi takdim etti. Karşılıklı istişareler ,  Sarıyar’ın Turunç’a hediye takdimi  ve hatıra fotoğrafları sonrasında  ziyaret sonlandı.

Geçtiğimiz yıllarda 100 bin ünitenin üzerinde kan bağışına vesile olan proje, kan bekleyen ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Beşir Derneği’nin “Bir Damla Bin Umut” sloganıyla 9 Şubat’ta başlattığı ve vatandaşların büyük ilgiyle karşıladığı kampanya çerçevesinde Bayrampaşa, Fatih, Gaziosmanpaşa, Sarıyer, Şişli, Kağıthane gibi İstanbul’un birçok noktasının yanı sıra Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de, 4 hafta sonu kurulan kan bağışı çadırlarında 6983 ünite kan topladı.

Bu sene ilk etapta Avrupa yakasında başlatılan projenin, önümüzdeki aylarda Anadolu yakası ve tüm Türkiye genelinde devam etmesi planlanıyor.Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da kampanyanın Anadolu’nun birçok şehrinde düzenlenerek, daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor.Özellikle Kızılay’ın stoklarının azaldığı kış günlerinde, Beşir Derneği ve Kızılay ortaklığıyla gerçekleştirilen bu proje sayesinde, acil kan ihtiyacı olanlar umut buluyorlar.

Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek.


İçerik Albümü