Trabzon'dan İnsani Yardım Tır'ı Gönderildi.

Trabzon'dan İnsani Yardım Tır'ı Gönderildi.
 2.11.2019  Bu Haber 310 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi, Kilis ve Cerablus'ta bulunan aşevleri ve fırınlarında kullanılıp Barış Pınarı Harekatı sonrası güvenli bölge ilan edilen yerleşim yerlerinde bulunan sivil halka dağıtılmak üzere yola çıktı.

Beşir Derneği ülkemizin başarıyla yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı sonrası güvenli bölge ilan edilen yerleşim yerlerine yönelik insani yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekim ayı içerisinde Konya, Rize, İzmir gibi temsilciliklerinin hazırladığı ve tırlarla gönderlen insani yardım malzemeleri Tel Abyad ve Rasulayn'da yaşayan savaş mağduru ailelere dağıtan Beşir Derneği bu kapsamda yardım tırlarını sınır bölgesine göndermeye devam ediyor.


Son olarak Beşir Derneği Trabzon temsilciliği tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemelesi, gerçekleştirilen törenle ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere uğurlandı. Yapılan törene katılan Beşir Derneği Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Cemil Aysel:" Bugün 2 ay içerisinde 3. tırımızı göndermenin sevincini yaşıyoruz. Bu hayra vesile olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği'nin Barış Pınarı Harekatına yönelik yardım çalışmalarına destek vermek için;

BAGIS Yaz 4032'ye gönder 10 TL

Detaylı Bilgi için;

0216 375 40 42


İçerik Albümü