Sultanbeyli’den Suriye’ye Uzanan Kardeşlik Köprüsü

Sultanbeyli’den Suriye’ye Uzanan Kardeşlik Köprüsü
 6.11.2018  Bu Haber 464 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Sultanbeyli Temsilciliği, temel gıda malzemelerinden oluşan bir TIR dolusu yardım kolisini Suriyelilere dağıtılmak üzere Kilis’e gönderdi.


Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle Suriye’deki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Sultanbeyli Temsilciliği, içerisinde temel gıda malzemeleri bulunan bir yardım TIR’ını, söz konusu yardım faaliyetlerinde kullanmak amacıyla Kilis’te bulunan Lojistik Merkezimize gönderdi.

 

İstanbul’dan Beşir Derneği Kilis Lojistik Merkezine oradan da Azez, İdlib ve Cerablus’ta bulunan Beşir Derneği Paylaşım Noktalarına ulaştırılacak olan insani yardım malzemeleri, savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimizin yüzünü güldürecek. Yine Kilis’teki lojistik merkezinden bölgedeki aşevi ve fırınlara yapılacak gıda takviyeleriyle, Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasına devam edilecek.