Şehit Mustafa Serin Su Kuyusu Afganistan'da Hizmete Girdi.

Şehit Mustafa Serin Su Kuyusu Afganistan'da Hizmete Girdi.
 5.11.2019  Bu Haber 434 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, 15 Temmuz Şehitlerine yönelik başlattığı 250 su kuyusu açma projesi ile aziz şehitlerimizin hatıralarını mazlum coğrafyalarda yaşatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Afganistan'ın Mezar-ı Şerif bölgesinde açılan Şehit Mustafa Serin Su Kuyusu'nu faaliyete sokan Beşir Derneği, bağışçılarının desteğiyle kurumuş dudaklara pınar olmaya devam ediyor.

"Gönüller Yapmaya Geldik" şiarı ile Türkiye ve mazlum coğrafyalarda insani yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, bağışçılarından aldığı destekler ile kurak coğrafyalarda su kuyusu açmaya devam ediyor.


Başlattığı "15 Temmuz Şehitleri Adına 250 Su Kuyusu" projesi ile aziz şehitlerimizin hatırasını gönül coğrafyalarımızda yaşatan derneğimiz, bu kapsamda Afganistan'ın Mezar-ı Şerif bölgesinde "Şehit Mustafa Serin" su kuyusunu faaliyete geçirdi.  Açılan su kuyusu vesilesi ile Beşir Derneği'ne ve hayırseverlere teşekkürlerini ileten Afganistanlı kardeşlerimiz, 950 kişinin faydalanacağı bu su kuyusunun köyleri için oldukça önemli olduklarını ifade ettiler.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile çatlayan dudaklara pınar, kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek.