Samsun'dan Bir Tır İnsani Yardım Malzemesi Dualarla Gönderildi.

Samsun'dan Bir Tır İnsani Yardım Malzemesi Dualarla Gönderildi.
 18.11.2019  Bu Haber 451 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Doğu Karadeniz Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi, Samsun'un Çarşamba ilçesinde yapılan uğurlama töreniyle yola çıktı.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle  Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği, içinde gıda malzemeleri olan bir TIR dolusu yardım malzemesini Samsun'dan dualarla uğurladı. Yapılan merasime Beşir Derneği Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Cemil Aysel, Semerkand Vakfı ve TÜMSİAD yetkilileri, bağışçılar ve gönüllüler katıldı. Yardım TIR’ı Suriyeli savaş mağduru ailelerin yaşadığı bölgelere doğru yola çıktı.


Yapılan merasimde konuşan Aysel: "İyilik Gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli olarak gıda ve benzeri yardımlarda bulunuyor, yaşlı insanları ziyaret ediyor, çocuklara ve gençlere vakıf ruhunu anlatıyoruz. Beşir Derneği bünyesinde gönüllü hizmet ekimizle; Hayır sahiplerini bilgilendirme yaparak, Onların destek ve katkılarıyla gönüller yapma gayretindeyiz. Bugün de burada insani yardım tırımızı uğurluyoruz. Bu hayra vesile olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.


İçerik Albümü