Ramazan

Ramazan
 19.04.2019  Bu Haber 19065 Defa Görüntülendi

BU RAMAZAN HERKES SENİ BEKLİYOR


Fitre, zekât ve bağışlarınızla, Türkiye’de ve Dünya’da ‘’SİZİ BEKLEYEN’’  milyonlarca ihtiyaç sahibinin  yüzünü güldürün.

‘’ Bu Ramazan Herkes Seni Bekliyor’’ diyerek başlattığımız Ramazan hazırlık  çalışmalarımızı tamamladık. Savaş mağduru yetimler, yolda kalmışlar, mazlum ve mahzun gönüller ile  tüm ihtiyaç sahipleri için birden çok yardım kampanyası gerçekleştireceğiz. Büyüklerin tecrübe ve irfanla ortaya koyduğu “Başkalarına iyilik yaptığın zaman kendine iyilik yaptığını bil.” düsturundan aldığımız güç ve ilhamla hem değerli bağışçılarımızın hem de yardıma duçar olmuş insanların iyiliğine bu Ramazan’da da vesile olabilmenin heyecanıyla on bir ayın sultanını bekliyoruz. 

‘Gönüller Yapmaya Geldik’ diyerek Türkiye’de ve dünyada binlerce gönüllüsüyle insani yardım çalışmaları yürüten derneğimiz, mübarek Ramazan-ı Şerif’te her zamankinden fazla gayret ve iştiyakla nice gönüllere    misafir olacak ve iyilik köprüleri kuracağız.

Zekât ve fitrelerinizle Türkiye’de ve tüm dünyada kimsesizlerin, muhtaçların ve yetimlerin yüzlerini güldürebilir, bu vesileyle kendinize ve ihtiyaç sahiplerine iyilikte bulunabilirsiniz. (2019 Fitre bedeli 23 TL)

Bu Ramazan; içerisinde nohut, pirinç, bulgur, salça, reçel, şeker, yağ, çay, tuz, un gibi temel gıda maddelerinin olduğu kumanya bağışında bulunup, ihtiyaç sahibi bir ailenin mutfak ihtiyacını karşılamamıza yardımcı olabilirsiniz. (Kumanya Bedeli 100 TL) 

Bayramlık kıyafet bağışlarınızla bir yetimin, bir ihtiyaç sahibinin bayramlığını tedarik edebilir; onların da bayram coşkusunu doyasıya yaşamasına, binlerce Büceyr’in Beşir’e tebdil olmasına vesile olabilirsiniz. (Bayramlık Bedeli 80 TL) 

Adak, şükür, akika ve nafile kurban bağışlarınızı derneğimiz aracılığıyla Türkiye’de veya Dünya’daki mahzun ve mahcup gönüllere ulaştırabilirsiniz. Kurban bağışlarınızı web sitemizin online bağış bölümünden gerçekleştirebilir veya (0216) 375 4042 numaralı çağrı merkezimizi arayarak banka hesap bilgilerimiz ve diğer bağış yöntemlerimiz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. (Bir Hisse Bedeli 800  TL) 

‘Bir Kap Bir Kalp’ projemize bu Ramazan da devam ediyoruz. Fabrikada yahut herhangi yemek şirketinde üretilmiş yemekleri değil, sizlerin kendi emekleriyle bizzat pişirmiş olduğu yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. 
Toplumda unutulmaya yüz tutmuş güzellikleri yeniden canlandırmayı ve bu sayede ihtiyaç sahiplerinin iftar sofrasına sizlerin vesilesiyle bir kap sıcak yemek ulaştırabilmeyi amaçladığımız projemizle tüm Türkiye’de her gün evden eve iftar yemeği götüreceğiz. Sizlerin tıpkı bir misafir ağırlar gibi özenle hazırladığı çorba, ana yemek, pilav/makarna çeşitleri başta olmak üzere tatlı, salata, meyve, içecek gibi malzemelerle de zenginleştirilmiş iftarlıkları; içerisinde yetim bulunan, savaş mağduru olan, mazlum ve kimsesiz kalan, iftar yemeği dahi pişiremeyecek kadar ihtiyaç sahibi olan yüzbinlerce aileye teslim edeceğiz.

 

Bu Ramazan Seni Bekleyenler için;

Online bağış :   https://bagis.besir.org.tr/Site/genelbagis/

Sms ile bağış;

4032 ye mesaj gönder 10 TL

4042 ye mesaj gönder 5 TL

(Mesaj anahtar kelimeler : BAĞIŞ  , SADAKA , RAMAZAN , KUMANYA , İFTAR ,FİTRE, FİDYE, ZEKAT,ARAKAN,AFRİKA,YEMEN,SURİYE,YETİM)

Çağrı Merkezimiz : 0216 375 4042

Ayrıca temsilciliklerimiz ve birçok noktada kurulacak stantlarımızda makbuz karşılığı bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Beşir Derneği   HAYRINIZA VESİLE.