Nevşehir'den İnsani Yardım Tırı Uğurlandı

Nevşehir'den İnsani Yardım Tırı Uğurlandı
 25.11.2019  Bu Haber 610 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden temizlenen bölgelere yönelik gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Ekim Ayı içerisinde toplam 8 adet tır gönderen Beşir Derneği son olarak İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan yardım Tır'ını dualar ile uğurladı.

2011 yılında Suriye’de gerçekleşen iç savaş sonrası milyonlarca Suriyeli’ye Ensar olan ülkemiz, gerek kamu kurumları ile gerekse de Sivil Toplum Kuruluşları ile 8 yıllık süreç içerisinde her zaman savaşın yaralarını sarmaya çalıştı. Bu kapsamda Beşir Derneği’de Kilis, Reyhanlı ve Cerablus’ta bulunan aşevleri ve ekmek fırınları ile haftanın her günü Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekat bölgelerindeki dağınık kamplarda yaşayan mazlumlara sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarını sağladı, sağlamaya da devam ediyor. Bunun yanından İdlib, Azez, Eriha ve Cerablus’ta bulunan paylaşım mağazaları ile de Suriyeli mazlum kardeşlerimizin market ihtiyaçlarını karşılayıp onların hayata tutunmalarına vesile oluyor. Gerek Fırat Kalkanı gerek Zeytin Dalı gerekse de Barış Pınarı Harekat bölgelerine gönderdiği insani yardım tırları ile ülkemizin şefkat elini mazlumlara ulaştıran dernek, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile milyonlarca tebessüme vesile olmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Ekim ayı içerisinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekat Bölgelerine 8 adet insani yardım tırı gönderen Beşir Derneği, Kasım ayında da bölgeye hız kesmeden insani yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Beşir Derneği  Nevşehir ve Kayseri’den  kalkan  bir tır  patates ve aşevi malzemesi  uğurlama törenlerinin ardından dualar ile yola çıktı. Yapılan uğurlama törenine katılım sağlayan Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürü Ertuğrul baygın;” Bağışçılarımızın desteğiyle bugün bir kez daha Kayseri  depomuzdan yardım tırı göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Suriyeli mazlumlara ensar olan bu necip milletimizin her bir ferdine teşekkürlerimi sunarım şeklinde konuştu.

Yapılan uğurlama töreni katılımcıların duaları ile son buldu...