Merzifon'dan İnsani Yardım Tır'ı Uğurlandı

Merzifon'dan İnsani Yardım Tır'ı Uğurlandı
 15.11.2019  Bu Haber 864 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi, yapılan törenle uğurlandı. Kilis ve Reyhanlı'da bulunan aşevi ve ekmek fırınlarında kullanılmak üzere yollanan malzemeler savaş mağduru binlerce ihtiyaç sahibi ile buluşup gönüller yapmaya vesile olacak.

Ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirdiği insani yardım organizasyonları ile adından söz ettiren Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kilis ve Reyhanlı'da bulunan ekmek fırını ve aşevleri aracılığıyla günlük 200 bin ekmek üreten ve 30 bin tabldot sıcak yemek çıkaran Beşir Derneği, gönüllüleri aracılığıyla burada üretilen ekmek ve yemekleri, ihtiyaç sahibi ailelere ve Suriye sınırında dağınık kamplarda yaşayan ailelere dağıtıyor.


Bu vesile ile her ay hatta ayda bazen iki kere bölge müdürlükleri tarafından burada bulunan fırın ve ekmek fırınlarına un ve sarfiyat malzemesi gönderen Beşir Derneği, bu nakliyatlara bir yenisini ekledi. Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi, yapılan törenle uğurlandı. Toplanan ve göndermi sağlanan ürünler ile ilgili konuşan Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın:" Öncelikle bu bizim gönderdiğimiz ilk tır değil. Daha önce de yine bağışçılarımızın desteği ile pek çok defa insani yardım tırları gönderdik Elhamdülillah. Bugün burada bu hayra vesile olan tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek