Malatya'dan İdlib'e Yardım Konvoyları Gönderildi.

Malatya'dan İdlib'e Yardım Konvoyları Gönderildi.
 30.01.2020  Bu Haber 114 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından, İdlib'de yaşanan insani dram sebebiyle evlerini terk etmek zorunda kalan savaş mağduru ailelere gönderilmek üzere 3 adet yardım tırı gönderildi. Malatya Temsilciliğinin ciddi katkılarıyla hazırlanan yardım tırları, yine Malatya'da yapılan uğurlama töreni ile yola çıktı.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle  Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor. Son Olarak İdlib'te yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan dernek yetkilileri, bağışçı ve gönüllülerin destekleri ile kanayan yaralara merhem olmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından malzeme yüklenen ve içinde gıda malzemeleri olan üç TIR dolusu yardım malzemesini Malatya'dan dualarla uğurladı.


Yapılan merasimde konuşan Malatya Temsilcisi Vahap Yiğit : "İyilik Gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli olarak gıda ve benzeri yardımlarda bulunuyor, yaşlı insanları ziyaret ediyor, çocuklara ve gençlere vakıf ruhunu anlatıyoruz. Beşir Derneği bünyesinde gönüllü hizmet ekimizle; Hayır sahiplerini bilgilendirme yaparak, Onların destek ve katkılarıyla gönüller yapma gayretindeyiz. Bugün de burada insani yardım tırlarımızı İdlibli kardeşlerimiz için uğurluyoruz. Bu hayra vesile olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.