Körfez Paylaşım Noktasından İhtiyaç Sahibi Ailelere Ocak Ayı Yardımları Yapıldı.

Körfez Paylaşım Noktasından İhtiyaç Sahibi Ailelere Ocak Ayı Yardımları Yapıldı.
 3.01.2019  Bu Haber 632 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere paylaşım noktası aracılığıyla gıda ve temizlik yardımları gerçekleştirdi.

"Gönüller Yapmaya Geldik" şiarıyla tüm Türkiye ve dünyanın dört bir yanında insani yardım faaliyeti düzenleyen Beşir Derneği, gıdadan giyime, yakacak yardımlarından temizlik malzemelerine, sağlık yardımlarından barınma yardımlarına kadar bağışçılarından emanet olarak aldıkları bu malzemeleri bizzat yerinde nezaret ederek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.


Beşir Derneği'nin vakıf medeniyetinden esinlenerek sadakataşı örneğinin günümüze uyarlanmış modeli olan "Paylaşım Noktaları" ile ihtiyaç sahipleri tıpkı bir markete gidip reyonlardan alışveriş yapar gibi paylaşım noktalarından kendi gereksinimleri olan ürünleri hiçbir ücret ödemeden alıp çıkabiliyor. Bu şekilde veren el ile alan elin birbirini görmediği bir sistem inşa eden Beşir Derneği, gönüller yapmaya devam ediyor. 


Bu kapsamda Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bulunan paylaşım noktasından ihtiyaç sahibi onlarca aileye gıda ve temizlik yardımları gerçekleştirildi. Yapılan yardımlar nedeniyle yüzleri gülen ihtiyaç sahipleri bu hayra vesile olan Beşir Derneği'ne ve hayır sever bağışçılarımıza teşekkürlerini ifade ettiler.