Kayseri'den İdlib'e Yardım Tır'ı

Kayseri'den İdlib'e Yardım Tır'ı
 22.01.2020  Bu Haber 583 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan bir tır insani yardım malzemesi, yapılan törenle uğurlandı. İdlib'de yaşanan insalık dramına sessiz kalamayan Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinin destekleri ile hazırladığı bir tır insani yardım malzemesini İdlib'ten göç eden mazlum halka gönderdi.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Reyhanlı’da bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle  Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor. Son Olarak İdlib'te yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan dernek yetkilileri, bağışçı ve gönüllülerin destekleri ile kanayan yaralara merhem olmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürlüğü tarafından malzeme yüklenen ve içinde gıda malzemeleri olan bir TIR dolusu yardım malzemesini Kayseri'den dualarla uğurladı. Yapılan merasime Beşir Derneği İç Anadolu Bölge Müdürü Ertuğrul Baygın, bağışçılar ve gönüllüler katıldı. Yardım TIR’ı İdlibli mazlum halka doğru yola çıktı.

Yapılan merasimde konuşan Baygın: "İyilik Gönüllüsü olarak, ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca düzenli olarak gıda ve benzeri yardımlarda bulunuyor, yaşlı insanları ziyaret ediyor, çocuklara ve gençlere vakıf ruhunu anlatıyoruz. Beşir Derneği bünyesinde gönüllü hizmet ekimizle; Hayır sahiplerini bilgilendirme yaparak, Onların destek ve katkılarıyla gönüller yapma gayretindeyiz. Bugün de burada insani yardım tırımızı uğurluyoruz. Bu hayra vesile olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.


Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.


İçerik Albümü