Kan Bağışı Kampanyası - Bir Damla Bin Umut

Kan Bağışı Kampanyası - Bir Damla Bin Umut
 7.01.2017  Bu Haber 7122 Defa Görüntülendi

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için Bir Damla, Bin Umut kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya gayret edeceğiz.

KAN BAĞIŞ KAMPANYASI

Ülkemizde her yıl 2 milyondan faz kan ihtiyacı bulunmaktadır. Ülkemiz adına kan bağışı toplayan ve tek yetkili kuruluş Türk Kızılayı dır. Yapılan kampanyalar maalesef ülkemizin kan ihtiyacını yeteri kadar sağlayamamakta dönemsel olarak kan stokları ihtiyaç sayısının altına düşmektedir.

Onun içindir ki düzenli kan bağışçısı olmak çok önemlidir. Beşir Derneği olarak bu toplumsal sorumluluğu gerektiren durum için Türk Kızılayı’nı destekleyici ortak projeler yapmaktayız.

2013, 2014 yıllarında yaptığımız kan bağış kampanyalarında 100 bin ünite kan bağışı toplanmasına vesile olduk. Bu gün ve yarın da yapacağımız kampanyalar ile bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için azami gayret göstereceğiz.

Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Bunun için Bir Damla, Bin Umut kampanyası ile yıl boyunca kan bağış kampanyalarını destekleyip farkındalık oluşturmaya gayret edeceğiz.

Saha organizasyonlarını daha etkin yapmak ve gönüllü bağışçılarımızla daha etkin bir iletişim içinde olmak ve ayrıca sosyal sorumluluk projesi olarak kankardesim.org web sayfasını kurduk. Kankardesim.org ile gönüllü bağışçılarımız ile anlık sosyal paylaşım yapmak ve ihtiyaç durumuna göre kısa sürede organize olabilmeyi hedefledik.

Nihai hedefimiz her bir bireyin düzenli kan bağışçısı olarak, hiçbir kampanyayı beklemeden 4 ayda bir kan bağışı yapmasıdır. O zaman ülkemizde hiçbir zaman acil kan anonslarına ihtiyaç kalmayacaktır.

Yine de nadir bulunan kan türlerinde acil ihtiyaçlar olabileceği göz önünde bulundurularak gönüllülerimize kan gruplarına yönelik sms gönderilerek bireysel kan bağışı çağrısında bulunulur. Bu sistem tamamen ücretsiz çalışır. Tüm maliyetleri Beşir Derneği tarafından karşılanır.

Bu gün başkasına lazım olan kan, belki de yarın bize lazım olacaktır. Duyarlı birer birey olarak, ülkemiz için düzenli kan bağışçısı olmalıyız.

Sağlıklı ve güzel günler dileklerimizle, sizleri de kan kardeşimiz olmaya davet ediyoruz.

KAN KARDEŞİMİZ OLMAK ve PROJE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKAYINIZ