Kamerun'da Şehit Furkan Kablanbaba Su Kuyusu Açıldı

Kamerun'da Şehit Furkan Kablanbaba Su Kuyusu Açıldı
 19.11.2019  Bu Haber 181 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, temiz suya hasret coğrafyalarda çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Afrika ülkelerinden Kamerun'da Şehit Furkan Kablanbaba Su Kuyusunun açılışını yaptı.

Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin ve dünyanın neresinde bir ihtiyaç sahibi varsa onun yardımına koşmaya gayret eden Beşir Derneği, yürüttüğü Su Kuyusu projesiyle mazlum coğrafyalarda yeni umutların yeşermesine vesile olmaya devam ediyor.

Proje kapsamında öncelikli olarak su ihtiyacı olan bölgeleri uzman ekiplerinin öncülüğünde analiz eden derneğimiz, bölgenin zemin ve toprak yapısına bağlı olarak çeşitli tekniklerden yararlanıp farklı su kuyuları açabiliyor. 

Bağışçılardan aldığı destekle Afrika’da, Orta Asya’da ve temiz içme suyuna muhtaç diğer coğrafyalarda yüzlerce su kuyusu açmaya devam eden derneğimiz, bu sayede hem binlerce insanın temiz ve sağlıklı sulardan istifade etmesine vesile oluyor hem de insanların uzak su kaynaklarına kilometrelerce yol kat etmeden ulaşmalarına yardımcı oluyor.

Proje kapsamında Afrika’da  Kamerun'un  Bassiye Montagne Bölgesinde su kuyusu açıldı. Açılan su kuyusuna bağışçılarımızın talebi üzerine “Şehit Furkan Kablanbaba Su Kuyusu” olarak belirlendi. . Yaklaşık 2.300 kişilik köy halkının istifade ettiği su kuyusu, mutluluğa vesile oldu.