İstanbul İdlibli Kardeşlerinin Yanında

İstanbul İdlibli Kardeşlerinin Yanında
 1.02.2020  Bu Haber 578 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2 adet insani yardım tırı, yapılan uğurlama töreni ile İdlib'e doğru yola çıktı. Ataşehir, Beykoz ve Ümraniye temsilciliklerinin destekleri ile hazırlanan yardım tırları, iç savaş nedenyle evlerini terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmak için yola koyuldu.

Beşir Derneği, yıllardır süren savaş nedeniyle temel gereksinimlerini karşılayamayan Suriyeli ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Kilis ve Cerablus'ta bulunan günlük 200 bin ekmek üretme kapasiteli fırınlarıyla ve 30 bin kişilik sıcak yemek üretme kapasiteli aşevleriyle  Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile terörden arındırılan bölgelerdeki mazlumlar için her gün sıcak yemek ve ekmek ikramlarına devam eden Beşir Derneği, savaşın ilk günlerinden bu yana bölgeye yardım TIR’ları gönderiyor. Son Olarak İdlib'te yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayan dernek yetkilileri, bağışçı ve gönüllülerin destekleri ile kanayan yaralara merhem olmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Beşir Derneği İstanbul Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğü tarafından malzeme yüklenen ve içinde gıda malzemeleri, giysi ve yakacak ürünler olan 2 adet insani yardım tırı' İstanbul'dan dualarla uğurladı. Ataşehir, Beykoz ve Ümraniye temsilciliklerinin destekleri ile hazırlanan yardım tırları, iç savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan İdlibli kardeşlerimizin yaralarını bir nebze olsun sarmak için yola koyuldu.


Beşir Derneği, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile gönüller yapmaya devam edecek.