Genç Beşir Ekiplerinden Afetzede Çocuklara Psikososyal Destek

Genç Beşir Ekiplerinden Afetzede Çocuklara Psikososyal Destek
 31.01.2020  Bu Haber 120 Defa Görüntülendi

Deprem afetzedelerde psikolojik olarak kalıcı hasar bırakan bir doğal afettir. Beşir Derneği olarak bu psikolojik hasarı asgari düzeye çekmek için bölgede maddi yardımlarımızın dışında manevi faaliyetlerde düzenliyoruz.

Beşir Derneği olarak depremin ilk anından itibaren AFAD ile koordineli bir şekilde faaliyetlerimizi yürütüyor, kardeşlerimize destek olmaya devam ediyoruz.


Deprem afetzedelerde psikolojik olarak kalıcı hasar bırakan bir doğal afettir. Beşir Derneği olarak bu psikolojik hasarı asgari düzeye çekmek için bölgede maddi yardımlarımızın dışında manevi  faaliyetlerde düzenliyoruz. 


Genç Beşir ekipleri, deprem sonrası psikososyal destek çalışmaları kapsamında Hayal Perde'lerini Sivriceye kurdular. Deprem sonrası oluşabilecek manevi hasarları en az düzeyde tutabilmek için afet bölgesinde psikososyal destek çalışmalarımız devam ediyor.


Bu minvalde, depremden etkilenen afetzede çocuklarımızın moral seviyelerini yükseltmek, onlara psikolojik olarak destek olmak maksadıyla Elazığ Yakup Kılıç Spor Salonunda Genç Beşir ekiplerimiz tarafından kurulan Hayal Perdesi'nde orta oyunu gösterimi,  çocuklara yönelik resim çizme ve boyama etkinliği düzenlendi. Programın ardından çocuklara oyuncaklar dağıtıldı.


Meydana gelen deprem sonrası Elazığ ve Malatya'da yaptığımız faaliyetler hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz >>  besir.org.tr/elazig