Endonezyalı Afetzedelere Sıcak Yemek İkramı Devam Ediyor

Endonezyalı Afetzedelere Sıcak Yemek İkramı Devam Ediyor
 6.11.2018  Bu Haber 622 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Endonezya’nın depremden etkilenen Palu bölgesindeki köylerde gerçekleştirdiği günde iki öğün sıcak yemek ikramına devam ediyor.


Meydana gelen deprem ve onun tetiklediği tsunami sonrası hayata tutunmaya çalışan Endonezyalı afetzedelere yönelik başlattığı yardım kampanyası çalışmalarına devam eden Beşir Derneği, afetzedelere yönelik sıcak yemek ikramını hız kesmeden sürdürüyor.

 

Endonezya’nın Palu bölgesinde günde iki öğün sıcak yemek ikramında bulunan derneğimiz, bu yardımların yanı sıra kardeşlerimizin gıda, giyim, içme suyu, ilaç ve barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını da karşılayabilmek için çalışmalarına devam ediyor.

 

Bölgedeki bilanço gittikçe ağırlaşıyor

 

Depremin ve tsunaminin etkili olduğu Palu, Donggala ve Siri bölgelerinde hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bini aştığını belirten yetkililer yaklaşık olarak 2 bin 600 kişinin de ağır yaralandığını ifade etti.  Afet sonrası kaybolan yaklaşık 6 bin kişiye yönelik arama-kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği ve 100 bine yakın kişinin de göç etmeye mecbur kaldığı bölgede afetzedelerin temel insani ihtiyaçlarını karşılamak için atılan her bir yardım hayati önem taşıyor.

 

“Endonezya İçin Acil Yardım” Kampanyası devam ediyor

 

 

Her türlü temel insani malzemeye acil ihtiyacın devam ettiği Endonezya için yardımlarınızı bekliyoruz. Siz de ACİL yazıp 4032’ye sms göndererek ₺10 yardımda bulunabilir veya online bağış sayfamızdan dilediğiniz kadar katkı sunarak kampanyamıza destek olabilir, kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına vesile olabilirsiniz.