Elazığ'da Yaşanan Deprem Sonrası Beşir Ekipleri Bölgeye Ulaştı.

Elazığ'da Yaşanan Deprem Sonrası Beşir Ekipleri Bölgeye Ulaştı.
 25.01.2020  Bu Haber 2804 Defa Görüntülendi

24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de Elazığ, Sivrice'de 6,8 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Depremin ardından bölgede birçok artçı deprem yaşanmıştır. Malatya başta olmak üzere deprem birçok çevre il ve ülkeden hissedilmiştir.


Binlerce insanın sokakta kalma ihtimaline karşı okullar, salonlar, camiler, havalimanı, gar, terminal ve fabrikalar gibi kurumlar afetzedelere tahsis edilmiştir.

Deprem sonrası bölge halkının yaralarını sarmak ve temel insani ihtiyaçlarını karşılamak için AFAD ile koordineli bir şekilde Beşir Derneği ekipleri harekete geçti. Doğu Anadolu Bölge Müdürlüğü ekiplerimiz ve çevre illerdeki ekiplerimiz hızlı bir şekilde Afet Bölgesine sevk edildi. Ekiplerimiz afet bölgesine ulaştıktan sonra yapılan arama kurtarma çalışmalarına AFAD ile koordineli şekilde katılım gösterdi.

5 bin kişilik mobil aşevimiz bölgeye sevk edildi. Mobil aşevi aktif hale getirilerek bölgede sıcak yemek üretimine başlandı. Ekiplerimiz bölgede çadır kurmakta, battaniye, gıda ve sıcak ikram gibi temel insani ihtiyaçları gidermeye yönelik faaliyetleri icra etmektedir.

Artçıların hala devam ettiği Elazığ ve çevresinde vatandaşlarımız evlerine giremiyor. Gece -7 derece olan hava şartlarında vatandaşlarımızın yanında olabilmek için desteklerinizi bekliyoruz.

Meydana gelen deprem sonrası Elazığ ve Malatya'da yaptığımız faaliyetler hakkında detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz >>  besir.org.tr/elazig