Darıca'da Mazlum Yüzler Yapılan Yardımlar İle Güldü

Darıca'da Mazlum Yüzler Yapılan Yardımlar İle Güldü
 19.11.2019  Bu Haber 411 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere kendi siparişleri doğrultusunda periyodik olarak hazırlanan yardım paketlerini teslim etti.

Gönüller yapmaya geldik diyerek nerede bir ihtiyaç sahibi varsa yardımına koşmaya gayret eden Beşir Derneği, hayata geçirdiği ‘’Nitelikli İnsani Yardım Modeli’’ ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileler, bu yardım modelinde ihtiyaçlarını online veya sözlü olarak Beşir Derneği’ne bildiriyor. Alınan siparişlere göre hazırlanan yardım paketleri, ailelerin kapısına kadar bırakılıyor.

 

Beşir Derneği’nin geliştirdiği “Nitelikli İnsani Yardım Modeli” ile yardıma muhtaç olan aileler, ihtiyaç duydukları kuru gıda, makarna, yağ, tuz, şeker gibi gıda ürünlerini, temizlik ve kozmetik ürünlerini, giyim malzemelerini ve diğer ayni yardım kalemlerinden kendilerine tanımlanan puan miktarınca sipariş ediyor. Sipariş ettikleri ürünler, dernek gönüllüleri aracılığıyla kendilerine ulaştırılıyor.

 

Bu kapsamda Beşir Derneği Darıca Temsilciliği, ilçede bulunan kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerden aldığı siparişler doğrultusunda hazırladığı yardım paketlerini kapı kapı dolaşarak teslim etti. Geçtiğimiz aylarda düzenli olarak aldıkları yardımları Kasım ayında da alan aileler, Beşir Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

 

Beşir Derneği geliştirdiği bu sistemle hem büyük bir kaynak israfının önüne geçiyor hem de acil çözülmesi gereken ihtiyaca cevap verebiliyor. Kişilere özel hazırlanmış yardım paketleriyle örneğin pirince ihtiyacı olana mercimek götürülmemiş oluyor. Böylece dağıtım yapmaya değil, yardım yapmaya odaklanılıyor.