Çerkezköy’de Yetim Çocuklara Kışlık Giyim Yardımı Yapıldı

Çerkezköy’de Yetim Çocuklara Kışlık Giyim Yardımı Yapıldı
 29.11.2018  Bu Haber 1220 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Çerkezköy’deki ilkokullarda okumakta olan tüm yetim ve öksüz çocuklara kışlık giyim yardımında bulundu.


Türkiye’de ve dünyada “Gönüller yapmaya geldik” diyerek ihtiyaç sahiplerine yönelik gıda, giyim, yakacak ve tıbbi malzeme yardımı gibi pek çok yardım faaliyeti gerçekleştiren Beşir Derneği, yetim çocuklara için yaptığı yardım çalışmaları ve geliştirdiği projelerle yarına dair umutların yeşermesine vesile oluyor.

 

Beşir Derneği bu kapsamda, Çerkezköy’deki ilkokullarda eğitim gören tüm yetim ve öksüz çocuklara kışlık giyim yardımlarında bulundu. Yetim çocukların kış aylarının hissedilen soğuklarından korunmaları amacıyla yapılan kaban, mont, kazak ve bot yardımı organizasyonuna İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş de katıldı. Okul müdürlerine teslim edilen kışlık giyim yardımları yüzler güldürdü.

 

Beşir Derneği, hayırsever vatandaşlardan gelen desteklerle, Çerkezköy’de yetim ve öksüz çocuklara yönelik yürüttüğü kışlık giyim yardımı kampanyasını ilçe genelindeki ortaokul ve liselerde öğrenim gören tüm ihtiyaç sahibi çocukları kapsayacak şekilde genişletmeyi hedeflediklerini belirten Beşir Derneği Çerkezköy Temsilcisi Cemil Pıtırlı, “Allah’ın izniyle bu hedefimizi yakın zamanda hayata geçireceğiz.” dedi. Pıtırlı, derneğin il ve ilçe genelinde yetim ve öksüz çocuklara yönelik yürüttüğü çalışmalara hız kesmeden devam edeceğinin de altını çizdi.

 

Beşir Derneği, siz hayırsever vatandaşlardan gelen desteklerle Türkiye ve dünya genelinde yetim, kimsesiz ve öksüz çocukların yüzündeki tebessüm olmaya devam edecek.