Beşir İdlib'te Kışa Hazırlık Yaptı.

Beşir İdlib'te Kışa Hazırlık Yaptı.
 30.10.2019  Bu Haber 446 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, Suriye’de yaşanan iç savaştan bu yana savaş mağduru ailelere yönelik yardımlarına devam ediyor. Soğuk kış günlerine hazırlık amacıyla İdlib’in Etarip ve Eriha bölgelerinde gıda kolisi ve battaniye dağıtımı yapan Beşir Derneği, ülkemizin merhamet elini mazlumlarla buluşturmaya devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası pek çok insani yardım çalışmalarına imza atan Beşir Derneği, başta ülkemiz olmak üzere, Suriye, Arakan, Yemen, Cezayir gibi pek çok Türkiye’nin yardımeline muhtaç olan ülkelerde yardıma koşmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda Suriye’nin İdlib şehrinde bulunan Etarip ve Eriha bölgelerinde gıda kolisi ve battaniye yardımı yapan Beşir Derneği, soğuk kış günlerinde girdiğimiz bu zaman diliminde mazlumların yanında olmaya devam ediyor.

 

Yapılan yardım faaliyeti nedeniyle oldukça mutlu gözüken sivil halk, desteklerinden ötürü Beşir Derneği’ne ve bağışçılarına teşekkürlerini ifade ettiler. Yapılan yardımlar hakkında konuşan Beşir Derneği Suriye Yardımlar Koordinatörü Abdülhakim Bayram;” Soğuk ayaz günleri özellikle bu coğrafyada çok zorlu geçiyor. Bağışçılarımız sayesinde bugün savaş mağduru yüzlerce ailenin evlerinde daha rahat yaşamalarına, onların bir nebze de olsa yüzlerinin gülmesine vesile olduk” şeklinde konuştuk.