Beşir Derneğin'nden Barış Pınarı Harekât Bölgelerine Yardım Tırları

Beşir Derneğin'nden Barış Pınarı Harekât Bölgelerine Yardım Tırları
 5.11.2019  Bu Haber 448 Defa Görüntülendi

Ekim ayı içerisinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekat Bölgelerine 5 adet insani yardım tırı gönderen Beşir Derneği, Kasım ayında da bölgeye hız kesmeden insani yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Beşir Derneği İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası ile Trakya Bölge Müdürlükleri tarafından hazırlanan 2 tır yardım malzemesi, Çerkezköy’den gerçekleşen uğurlama töreninin ardından dualar ile yola çıktı.


2011 yılında Suriye’de gerçekleşen iç savaş sonrası milyonlarca Suriyeli’ye Ensar olan ülkemiz, gerek kamu kurumları ile gerekse de Sivil Toplum Kuruluşları ile 8 yıllık süreç içerisinde her zaman savaşın yaralarını sarmaya çalıştı. Bu kapsamda Beşir Derneği’de Kilis, Reyhanlı ve Cerablus’ta bulunan aşevleri ve ekmek fırınları ile haftanın her günü Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekat bölgelerindeki dağınık kamplarda yaşayan mazlumlara sıcak yemek ve ekmek ihtiyaçlarını sağladı, sağlamaya da devam ediyor. Bunun yanından İdlib, Azez, Eriha ve Cerablus’ta bulunan paylaşım mağazaları ile de Suriyeli mazlum kardeşlerimizin market ihtiyaçlarını karşılayıp onların hayata tutunmalarına vesile oluyor. Gerek Fırat Kalkanı gerek Zeytin Dalı gerekse de Barış Pınarı Harekat bölgelerine gönderdiği insani yardım tırları ile ülkemizin şefkat elini mazlumlara ulaştıran dernek, bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile milyonlarca tebessüme vesile olmaya devam ediyor.


Bu kapsamda Ekim ayı içerisinde Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekat Bölgelerine 5 adet insani yardım tırı gönderen Beşir Derneği, Kasım ayında da bölgeye hız kesmeden insani yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası ile Trakya Bölge Müdürlükleri tarafından hazırlanan 2 tır yardım malzemesi, Çerkezköy ve Ümraniye’de gerçekleşen uğurlama törenlerinin ardından dualar ile yola çıktı. Yapılan uğurlama törenine katılım sağlayan Beşir Derneği İstanbul Avrupa Yakası Bölge Müdürü Mehmet Akif Bilgin;” Bağışçılarımızın desteğiyle bugün bir kez daha Çerkezköy depomuzdan yardım tırı göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Suriyeli mazlumlara ensar olan bu necip milletimizin her bir ferdine teşekkürlerimi sunarım şeklinde konuştu.


Yapılan uğurlama töreni katılımcıların duaları ile son buldu.