Beşir Derneği’nden Konya/Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI’ya Ziyaret

Beşir Derneği’nden Konya/Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI’ya  Ziyaret
 2.05.2019  Bu Haber 448 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa ŞAHİN ve beraberindeki heyet Konya/Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet PEKYATIRMACI’yı ziyaret etti

Kurulduğu günden itibaren   Türkiye’de ve dünyada milyonlarca  insanın yardımına koşan Beşir Derneği, çeşitli kamu kurumları ve STK’larla işbirliği halinde çalışmalar yürüterek insani yardım ağını genişletmeye devam ediyor. Hayata geçirdiği yardım faaliyetleri ve yapmış olduğu organizasyonlarla insanların gönlünü kazanıyor.

Bu yardım kervanının genişleyerek yoluna devam etmesi ve ortaklaşa işler yapmak amacıyla Selçuklu Belediye Başkanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete Beşir Derneği Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa ŞAHİN, Beşir Derneği Selçuklu Temsilcisi Mürsel EKREM , Beşir Derneği Selçuklu Kurumsal iletişim ve Gönüllüler Sorumlusu Adnan KICIK katıldı.

Beşir Derneği’nin yurtiçinde ve yurtdışında yapmış olduğu faaliyetleri anlatan Şahin, şunları söyledi:

“Beşir Derneği olarak kurulduğumuz günden bu yana  insanların sorunlarına  çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bazen kurak topraklarda su kuyusu olarak, bazen sıcak bir çorba olarak, bazen yakacak odun, bazen de milli iradenin bir neferi olup insanları müjdeliyor; yüzlerindeki tebessüme vesile  oluyoruz.”

Şahin, Beşir Derneği’nin kurduğu aşevi, fırın, yetimhane ve yurtlardan da bahsederek sözlerini sürdürdü:

“Somali’de pek çok insani yardımın yanı sıra bir eğitim kompleksi de inşa ettik. Bu komplekste öğrenciler hem eğitim alıyor, hem barınıyor, hem de çeşitli sportif ve kültürel aktivitelerde bulunabiliyor. Ayrıca Kilis’te kurduğumuz aşevi ve fırınlarla her gün binlerce Suriyeli muhacir kardeşlerimize sıcak yemek ikramında bulunuyoruz."

Son olarak Şanlı, "15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde de daha ilk geceden itibaren Türkiye’deki 258 temsilciliğimizle meydanlara indik ve milli irade nöbeti tutmanın yanı sıra halka yemek, tatlı, su gibi çeşitli ikramlarda bulunduk. O gün olduğu gibi bundan sonra da  milli iradenin yanında olacağız.” dedi.

Konya/Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Beşir Derneği’ne olan desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Ziyaret, Beşir Derneği’nin Yurt içi ve Yurtdışı faaliyetlerini anlatan bültenlerin takdimi ve fotoğraf çekimleriyle  son buldu.


İçerik Albümü