Beşir Derneği’nden Kızılay Kan Bağış Kampanyalarına Destek

Beşir Derneği’nden Kızılay Kan Bağış Kampanyalarına Destek
 22.06.2019  Bu Haber 1104 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği ve Türk Kızılayı tarafından organize edilen kan bağışı kampanyaları her yıl olduğu gibi 2019 yılında da son sürat devam ediyor. Düzce’de düzenlenen kan bağışı kampanyasına Beşir Derneği Düzce Temsilciliği gönüllüleri ile birlikte destek verdi.

"Gönüller yapmaya geldik" sloganı ile ülkemizin dört bir yanına insani yardımlar yapan Beşir Derneği, bu hizmetlerinin yanında Türk Kızılay’ı ile birlikte düzenlediği kan bağışı organizasyonları ile ülkemizin kan rezervlerinde yaşanan stok azalmasının önüne geçmektedir. "Bir Damla Bin Umut" diyerek uzun yıllardır Kızılay ile birlikte düzenlenen kan bağışlarında 115 bin ünite üzerinde kan bağışı alındı. On binlerce kayıtlı kan bağışçısı bulunan Beşir Derneği, Kızılay ile Beşir Derneği arasında imzalanan resmi protokol çerçevesinde Türkiye'nin her köşesinde kan bağışı çadırları kuruluyor.

'' Kan ani değil, sürekli ihtiyaçtır'' düşüncesinden hareketle başlatılan ''Bir Damla Bin Umut''  projesi kapsamında yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Düzce’de düzenlenen kan bağışı kampanyasına Beşir Derneği Düzce Temsilciliği gönüllüleri ile birlikte destek verdi.   

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı desteklerle ve gönüllüleri ile her platforma insani yardımlarına devam edecek.