Beşir Derneği’nden Bangladeş’de Bulunan Yoksul Bölgelere ve Medreselere Kurban Eti Dağıtımı

Beşir Derneği’nden  Bangladeş’de  Bulunan Yoksul Bölgelere ve Medreselere Kurban Eti Dağıtımı
 11.04.2019  Bu Haber 756 Defa Görüntülendi

Yurtiçi ve yurtdışında kurban organizasyonları düzenleyerek kardeşliğin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşatmanın gayretinde olan Beşir Derneği , Bangladeş’de nafile kurban kesimi gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde 237  temsilciliği  ile , yurtdışında ise kendi ekipleri ve  partner dernekler ile vekaleten kurban kesim organizasyonu  gerçekleştiren Beşir Derneği , Türkiye’nin ve Dünya’nın  en ücra noktalardaki ihtiyaç sahiplerinin dahi yüzlerini güldürmeye   çalışıyor.  Gerçekleştirdiği  kurban  organizasyonları ile kurban bağışlarının  paylarını  Türkiye’nin , Afrika'nın, Orta Asya'nın, Balkanların ve gönül coğrafyamızın tüm mazlum insanlarına ulaştırıyor.

Bu kapsamda  Beşir Derneği , bağışçılarının vekalet vererek kesilmesini istediği  nafile kurbanların bir kısmını Bangladeş’de   keserek  dağıtımını  Narayangonj,Lalmohon,Mirbohor,DarulUlum,Mudafa,Nuria,Uttarkhan,Askona,Gofuria,Dolipara, bölgelerindeki yoksul halka ve  Haji Abdur Rashid Medreseleri ve Narsingdi, Baıtul Qur’an Medresesine  sağladı.

 Vacip, şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kesilmek ve etini dağıtmak üzere Beşir Derneği’ne verilen  vekâlet ile İslami kurallara uygun bir şekilde kesilen kurbanlar  yaklaşık 3700 yoksul aileye   ve medrese talebelerine dağıtılarak  yine yüzler güldürdü.

Bağışlayacağınız bir hisse kurban, açlık sınırındaki ihtiyaç sahiplerinin umudu, mahzun yüzlerde mutlu bir tebessüm olacaktır.