Beşir Derneği Yurdun Dört Bir Yanında Yardımlarını Sürdürüyor

Beşir Derneği  Yurdun Dört  Bir Yanında  Yardımlarını Sürdürüyor
 11.04.2019  Bu Haber 170 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği yurdun dört bir yanında Nisan ayı yardımlarına devam ediyor. İç Anadolu Bölge Müdürlüğü ekipleri , Kayseri , Nevşehir, Tokat , Osmancık,Suluova Kırıkkale ve Yozgat’da yardımlarını ailelere ulaştırdı.

Geliştirdiği sipariş sistemiyle ihtiyaç sahiplerinin gerçek ihtiyacını karşılayan Beşir Derneği, dağıtım yapmak yerine yardım yapmayı merkeze alan bu anlayışla Türkiye’nin 81 ilinde nitelikli yardımlar yapmaya devam ediyor.

Beşir Derneği’ne başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine, gerekli resmi evrakların kontrolü ve sosyal incelemenin ardından ihtiyaç derecesine göre her aileye mahsus puanlar veriliyor ve bu puanlar miktarınca siparişler toplanıyor. İhtiyaç sahiplerinin siparişleri doğrultusunda hazırlanan yardım paketleri temsilcilik ofislerinden yahut paylaşım noktalarından teslim ediliyor. Yardım mağazalarına gidemeyecek durumda olan ihtiyaç sahiplerine ise siparişleri doğrultusunda hazırlanan yardım paketleri bizzat götürülüyor.

Beşir Derneği’nin geliştirdiği bu yardım modeliyle yurdumuzun her yerinde olduğu gibi İç Anadolu Bölgesinde de   yüzler güldü. Beşir Derneği  yetkilileri ,  Kayseri , Nevşehir, Tokat ,  Osmancık,Suluova ,Kırıkkale ve Yozgat’da   bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin yardımlarını kapı kapı dolaşarak teslim etti. Beşir Derneği’nin gıdadan giyime, kurbandan yakacak yardımlarına , Ramazan kumanyasından sıcak yemek yardımlarına kadar bir çok faaliyet yürüttüklerini belirten İç Anadolu Bölge Müdürü Ertuğrul BAYGIN ,  herkesi bu faaliyetlere destek vermeye , Türkiye ve Dünya’daki milyonlarca ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürmeye davet etti.

Beşir Derneği bağışçılarından aldığı desteklerle kanayan yaralara merhem olmaya devam edecek.