Beşir Derneği Yemen'e Umut Olmaya Devam Ediyor.

Beşir Derneği Yemen'e Umut Olmaya Devam Ediyor.
 4.01.2019  Bu Haber 773 Defa Görüntülendi

Yemen Acil Yardım kampanyası kapsamında Yemen'de bulunan ekiplerimiz, Taez bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

Dünyanın neresinde mahzun ve mahcup bir gönül varsa onun yanında olan Beşir Derneği, 4 yıldır devam eden iç savaş ve baskılar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan Yemenli mazlum kardeşlerimize yönelik yardımlarına ara vermeden devam ediyor.

     Beşir Derneği, Yemen halkının kendi imkanlarıyla oluşturduğu derme çatma kamplarda zorlu koşullar altında yaşayan mazlumlara yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlere hız kesmeden devam ediyor. Yemen’in onlarca farklı noktasında binlerce ihtiyaç sahibi ailenin yaralarını saran Beşir Derneği gönüllüleri bu kez gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

    İç savaştan en çok etkilenen noktalardan biri olan ve şu an yüzbinlerce ailenin göç ettiği Taez kentinde 2 bin kişiye gıda dağıtımı gerçekleştirdi.

 

Beşir Derneği bağışçı ve gönüllülerinden aldığı destekler ile kamplarda zorlu koşullar altında yaşayan ve temel insani ihtiyaçlarını gideremeyen mazlum Yemen halkına yönelik faaliyetlerinin artarak devam ettirecek.