Beşir Derneği Ümraniye'de Gönüller Yapıyor

Beşir Derneği Ümraniye'de Gönüller Yapıyor
 12.02.2019  Bu Haber 354 Defa Görüntülendi

Beşir Derneği, İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Geliştirdiği sipariş sistemiyle ihtiyaç sahiplerinin gerçek ihtiyacını karşılayan Beşir Derneği, dağıtım yapmak yerine yardım yapmayı merkeze alan bu anlayışla Türkiye’nin 81 ilinde nitelikli yardımlar yapmaya devam ediyor.

 

Beşir Derneği’ne başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine, gerekli resmi evrakların kontrolü ve sosyal incelemenin ardından ihtiyaç derecesine göre her aileye mahsus puanlar veriliyor ve bu puanlar miktarınca siparişler toplanıyor. İhtiyaç sahiplerinin siparişleri doğrultusunda hazırlanan yardım paketleri temsilcilik ofislerinden yahut paylaşım noktalarından teslim ediliyor. Yardım mağazalarına gidemeyecek durumda olan ihtiyaç sahiplerine ise siparişleri doğrultusunda hazırlanan yardım paketleri bizzat götürülüyor.

 

Beşir Derneği’nin geliştirdiği bu yardım modeliyle yurdumuzun her yerinde olduğu gibi Ümraniye'de de yüzler güldü. Beşir Derneği Ümraniye Temsilciliği, bölgede bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin yardımlarını kapı kapı dolaşarak teslim etti.

 

Beşir Derneği Ümraniye Temsilcisi Erdinç Duman, ‘Sosyal inceleme sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelerimize aylık düzenli gıda yardımlarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz yardım faaliyetlerimize genç gönüllülerimizi de olabildiğince dâhil etmeye gayret ediyoruz. Bu sayede taşıdığımız iyilik sancağını ileride devredeceğimiz nesilleri şimdiden yetiştirmeye ve yardım ahlakımızı gelecek kuşaklara da taşımayı murat ediyoruz’ dedi.


İçerik Albümü